Jure Rajković danas predstavlja Hrvatsku na Svjetskom prvenstvu u Bratislavi
| Autor: Glas Istre
(HK Istarski Borac)
Mladi pulski hrvač Jure Rajković, član Hrvačkog kluba Istarski borac, nastupit će danas za hrvatsku reprezentaciju na Svjetskom prvenstvu U20 u Bratislavi.
Rajković će se natjecati u grčko-rimskom stilu u kategoriji do 72 kilograma. Prema informacijama pulskog kluba, u prvoj borbi sučelit će se s predstavnikom Irana, a njihov bi dvoboj trebao biti treći meč programa na strunjači B.
Svjetsko prvenstvo održava se od 16. do 23. kolovoza, a u slovačkoj prijestolnici okupilo se oko 700 mladih hrvača iz cijelog svijeta. Natječu se u grčko-rimskom, slobodnom i ženskom hrvanju, a ukupno će biti podijeljeno 120 medalja.
Seniorski prvak Hrvatske
Nastup na Svjetskom prvenstvu vrhunac je još jedne uspješne sezone mladog Puljanina. Iako još pripada uzrastu do 20 godina, Rajković je u veljači osvojio naslov seniorskog prvaka Hrvatske u kategoriji do 72 kilograma, potvrdivši da se već sada može ravnopravno nositi sa starijim hrvatskim hrvačima.
Vrijedne rezultate ostvario je i na međunarodnoj sceni. Na jakom turniru u Budimpešti zauzeo je peto mjesto, dok je na U20 Otvorenom prvenstvu Poljske u Racibórzu osvojio srebrnu medalju.
U konkurenciji 26 hrvača u Poljskoj ostvario je četiri pobjede i jedan poraz. Potom je nastupio i u susretu reprezentacije Poljske i selekcije svijeta te pobijedio rezultatom 8:0.
Završni dio priprema za najveće natjecanje sezone odradio je s hrvatskom U20 reprezentacijom u Kanjiži u Srbiji. Hrvatski reprezentativci ondje su trenirali zajedno s hrvačima iz Srbije, Mađarske i Austrije.
Uz Rajkovića, Hrvatsku će na prvenstvu predstavljati i Andrej Rodin u kategoriji do 97 kilograma, dok reprezentaciju vodi trener Neven Žugaj.
"Na ovoj razini nema lakih protivnika"
Iz Hrvačkog kluba Istarski borac ističu da je Rajkovićev nastup u Bratislavi još jedna potvrda kontinuiranog rada i razvoja mladog hrvača koji se posljednjih godina sve snažnije nameće na hrvatskoj i međunarodnoj sceni.
– Svjetsko prvenstvo najviša je razina natjecanja u ovom uzrastu i sama činjenica da Jure ponovno predstavlja Hrvatsku među najboljim mladim hrvačima svijeta velika je stvar za njega, naš klub i pulski sport. Iza njega je kvalitetna sezona i vrlo ozbiljne pripreme. Na ovoj razini nema lakih protivnika, ali vjerujemo u njegov rad i želimo da na strunjaču izađe hrabro, bez opterećenja i pokaže koliko može – poručili su iz Istarskog borca.
Pulski klub pozvao je ljubitelje sporta iz Pule i Istre da podrže Rajkovića u nastupu na najvećoj svjetskoj pozornici njegova uzrasta.