Futsal Istra Pula

Puljani sutra dočekuju Osijek u posljednjem susretu pred EURO

| Autor: Ivica Cerovac
(Futsal Istra Pula)

(Futsal Istra Pula)


Posljednje kolo prvog dijela sezone nosilo je Futsal Istri Pula domaći ogled sa susjedom na ljestvici Crnicom i bila je to prilika za Puljane da pobjedom preskoče Šibenčane na ljestvici te donekle poprave sumornu jesen. No, uslijedila je najslabija predstava u ovih devet odrađenih kola i novi poraz, peti u šest posljednjih prvenstvenih utakmica.

"Tanki"

- Falila nam je energija, agresija, borba, trka i rješenja prema naprijed. Sve nam je falilo, bili smo bezidejni te nismo zaslužili ništa više od poraza. Šibenčani su bili bolji i zasluženo su pobijedili, a mi si ne smijemo dozvoljavati ovakva izdanja - decidiran je Bepo Paus. - "Tanki" smo i usto par igrača igraju ozlijeđeni, ali ne možemo u tome tražiti alibi jer bez obzira na sve probleme, moramo bolje izgledati. Upali smo u crni niz iz kojeg nikako da se izvučemo jer smo mlada momčad i teško nam je preokrenuti situaciju, ali moramo nekako pronaći snagu u sebi. Vjerujem da će sve puno bolje izgledati kad dobijemo jednu utakmicu, no trebamo je dobiti.

Jedina dobra vijest za Puljane u ovom sumornom periodu je da niti Vrgorac nikoga ne može pobijediti te je oko bove okrenuo s dva boda, šest manje od Puljana, ali zasigurno nitko u pulskom taboru ne želi razmišljati na način kako se i dalje nalaze na sigurnoj udaljenosti od posljednjeg mjesta.

- Prvi cilj koji je postavljen pred nas bio je ostati u ligi, ali na način da izborimo play-off, a nakon što sigurno osiguramo poziciju među prvih osam, potom dalje gledati što se može napraviti. Realno, s ovakvom igrom nemamo se čemu nadati te je krajnje vrijeme da se trgnemo i počnemo osvajati bodove - nije dvojio Paus. - U posljednjih šest kola sve što smo izvukli je "mršavi" bod doma protiv Novog vremena, skroz druga priča u odnosu na euforiju koja je bila prisutna poslije odličnog ulaska u sezonu. No, ne trebamo očajavati. Prvu meč loptu da spasimo sezonu nismo iskoristili, slijedi nam večeras druga. Idemo danas odraditi Osijek i onda imamo više od mjesec dana pauze da se pripremimo za nastavak prvenstva, a možda i dovedemo neka pojačanja. Imat ćemo u nastavku lakši raspored, ali trebamo biti svjesni da ako nastavimo ovako igrati, nećemo nikoga pobijediti.

Okrenuti ploču

Osječani će biti puno veći izazov od Šibenčana te na utakmicu koja će se igrati u Domu sportova "Mate Parlov", 02. siječnja, s početkom u 20 sati stižu s 19 bodova na svom kontu, poravnati s vodećim Futsal Dinamom i Rijekom.

- Osijek je odlična momčad složena za osvajanje prvenstva, tako i igra te jako dobro izgleda na terenu, a na nama je da pokažemo puno bolji pristup od onog protiv Crnice. S obzirom kako smo odigrali tu utakmicu nismo zaslužili da nas u dvoranu dođe pogledati onoliko ljudi, koji sigurno nisu mogli biti zadovoljni viđenim. Protiv Osijeka se prvenstveno moramo posvetiti sebi, okrenuti ploču i prikazati skroz drugu igru, ali da budem iskren, ne znam kako ćemo to izvući - priznao je Paus. - Osječani će od prve minute krenuti po tri boda. Oni su jednostavno takva momčad, ali i mi moramo napraviti isto jer ćemo se jedino tako izvući iz kanala u kojeg smo upali. Dosta igraju na pivota, poziciju na kojoj imaju hrvatskog reprezentativca Sekulića, a usto su dobri individualno u igri jedan na jedan. Segmenti su to koje ćemo morati obraniti te potom tražiti svoje prilike iz kontri i polukontri. Poput Crnice, i Osijek je tromija momčad, ali više vole igrati presing što nama odgovara jer ćemo imati više prostora, ali jedino ako se probudimo.

Preuzeo kapetansku traku

Na loš rezultatski niz nadovezao se i odlazak Davida Mataje u Poljsku, pa je protiv Crnice momčad s kapetanskom trakom oko ruke po prvi put predvodio Bepo Paus.

- U teškom periodu u kojem se nalazimo dobili smo i turbulentan tjedan s odlaskom kojeg nismo očekivali. Sigurno da nam je Mataja nedostajao protiv Šibenčana, ali morat ćemo dalje bez njega - svjestan je Paus. - Zamijenio sam ga na mjestu kapetana što mi je čast, ali i velika odgovornost te mi je žao da je moj debitantski nastup s trakom oko ruke završio na loš način.

Povezane vijesti










Trenutno na cestama