| Autor: Ivica Radetić
Vaterpolisti Delfina (Foto: VK Delfin)

DELFIN       9

POŠK 1937       13

ROVINJ - Utakmica 9. kola: Delfin - POŠK 1937 9:13 (3:2, 2:3, 3:4, 1:4). Gradski bazen u bolnici Dr. Martin Horvat. Gledatelja: 120. Suci: Duje Čipčić i Rene Vekić (oba Rijeka).

DELFIN: Košara, Vuković 3 (1), Dražin, Šorić 1, Franulović, Mamontov 1, Banko, Brajnović 1, Supić 2, Sošić, Poropat, Miletić 1, Dipić, Milošević.

POŠK 1937: Đirlić, Katunarić 3, Jelinčić, Buljan 3 (1), Drobac, Jakaša 4, Čurković 2, Majić, Bradarić, Budiša 1, Gabrić, Rajčić.

Peterci: Delfin 2 (1), POŠK 2 (1).

Mladi rovinjski vaterpolisti izgorili su u velikoj želji, nisu iskoristili meč loptu (susret) koji je pobjednika odveo da razigrava za poredak od prvog do petog mjesta već će porazom zaigravati za plasman od 6. do 10. mjesta. Pred punim gledalištem susret bolje otvaraju Rovinjci kojima pripada prva četvrtina. Gosti iz Splita poravnavaju na početku druge četvrtine, ali kapetan Mamontov ponovo dovofi »delfine« u vodstvo. Dosta izjednačena četvrtina tako je i zaključena te na odmor se odlazi poravnati. Više puta igrači trenera Ariana Banka imali su priliku da preokrenu rezultat, ali očito su se »delfini« prestrašili dobrog rezultata, a gosti su mirnom i strpljivom igrom te bržim plivanjem držali igru u svojim rukama. U 22. minuti golom Šorića Rovinjci dolaze na samo gol razlike 7:8, ali Sošić ne realizira zicer te u posljednjoj četvrtini sve nade domaćina pokopava Jakaša s tri gola.

PULA       10

OPATIJA       19

PULA - Utakmica 9. kola: Pula - Opatija 10:19 (1:4, 3:6, 3:2, 3:7). Gradski bazen. Gledatelja: 50. Suci: Franulović i Beltrame (oba Rijeka).

PULA: Gjevelekaj, Maletić, Oharek, Gregorović, Banović 2, Glavić, Kosanović 1(1), Fabijanić 1, Orešković 1, Sorić, Pecirep 5.

OPATIJA: Kolanović, B. Smokvina, Dešić, Vukelić, Peroš 2, Vlah, Kaluđerović 2, Lu. Dujmić 4 (1), Le. Dujmić 4, Petrić 3, Skepić, Kolak 1, T. Smokvina 3 (1).

Peterci: Pula 1 (1), Opatija 2 (2).

U posljednjem kolu prije doigravanja oslabljena mlada momčad Pule još jednom je pretrpjela težak poraz, ovog puta od gostiju iz susjedne Opatije. Iskusni i uigrani Opatijci već na početku prve četvrtine poveli su 3:0, a domaćini nisu imali rješenje kako zaustaviti brze igrače Opatije. Već u drugoj četvrtini, nakon 6:1 za goste, bila je vidljiv završni scenarij. UPuljani su dobili treću četvrtinu, ali posljednja četvrtina je ponovo pripala gostima koji su iz brzih kontri s tri gola Lena Dujmića došli do uvjerljive pobjede.

Ostali rezultati 9. kola: Siscia - Jadran Kostrena 13:12, Galeb MR Bellevue 11:9, Gusar Mlini - Crikvenica 16:9. Poredak: Galeb MR 25, Bellevue, Opatija i Gusar Mlini 18, POŠK 1937 15, Jadran Kostrena 14, Delfin i Siscia 12, Pula 3, Crikvenica bez bodova.