vaterpolo

Prelaskom u novi bazen razigrani "delfini" pokazali svoje pravo lice

Sadašnjim uvjetima za rad preko čitave godine možemo se nositi ravnopravno s ostalim sredinama. Vjerujem da ćemo već ovog ljeta omasoviti svoje redove i znajući da možemo trenirati i u zimskim mjesecima možemo očekivati samo napredak rovinjskog vaterpola, poručio je trener Delfina Arijano Banko

| Autor: Ivica RADETIĆ
Iznenadili sami sebe - Vaterpolisti Delfina

Iznenadili sami sebe - Vaterpolisti Delfina


Jedini istarski vaterpolo klub, rovinjski Delfin koji igra Prvu B ligu, uspješno je preživio još jednu sezonu. Najmlađa momčad u ligi u konkurenciji deset klubova konačno je ove godine dobila krov nad glavom nakon 74 godine rada i aktivnosti. Novi reprezentativni bazen u krugu bolnice Dr. Martin Horvat obradovao je rovinjske sportaše, pogotovo vaterpoliste i plivače u Rovinju. Mladi rovinjski "delfini" koji su došli u novi bazen tek u drugom dijelu prvenstva u dosta kratko vrijeme su ispisali povijest.

Ispisali povijest

Nakon liga natjecanja mlada rovinjska momčad, koja je na početku prvenstva svoja domaćinstva odigravala u gostima i naredala devet poraza gol s razlikom 73:159 te se prema očekivanju bez osvojenog boda našla na začelju tablice. Već u doigravanju za poredak od 6. do 10. mjesta vaterpolisti Delfina, pod vodstvom trenera Arijana Banka i pomoćnika Siniše Matoševića, prelaskom u novi bazen postali su razigrani "delfini" i konačno pokazali svoje pravo lice te osjetili slast pobjede i osvajanje prvih prvenstvenih bodova pred svojim vjernim navijačima koji su ispunili gledalište. Nakon gostovanja u Zagrebu u doigravanju i poraza 14:11 od istoimenog domaćina, uslijedio je pozitivni niz i veliko slavlje za rovinjske vaterpoliste. Seriju od tri domaćinstva delfini su započeli neriješeno 16:16 protiv Siscije iz Siska, kad im je izmakla pobjeda u posljednjoj četvrtini. Ipak, derbi začelja protiv Crikvenice i pobjeda 12:11 pred prepunim gledalištem, ispisali su povijest vaterpola prvom pobjedom u novom bazenu uz veliko slavlje. Za kraj doigravanja i pored toga što su gosti iz Mlini u Rovinj došli sa samo sedam igrača, mladi "delfini" su pobjedom 17:13 iznenadili sami sebe kad su sezonu zaključili na devetom mjestu sa sedam bodova.

Bio je to "šlag na torti" za mlade "delfine" koji su priredili pravu poslasticu i dali do znanja da vaterpolo u Rovinju ne treba strahovati za budućnost. Pod vodstvom predsjednika Tončija Miletića i tajnika Kristijana Miletića te više marljivih vaterpolo djelatnika, klub koji je do sada bio beskućnik, u radu tijekom čitave godine okuplja više od 60 igrača u raznim kategorijama (U-11, U-13, kadeti, juniori i seniori). U analizi prvenstva svoje zadovoljstvo nije krio trener Arijano Banko, koji je vruću trenersku stolicu, nakon Zvonka Živića, preuzeo pred početak prvenstva.

- Nije bilo lako krenuti s ovako mladom ekipom u prvenstvo tjedan-dva prije početka natjecanja znajući da u iščekivanju otvorenja novog bazena moramo trenirati i igrati prvenstvene utakmice kao domaćini u gostima. U prvenstvo je mlada i neiskusna momčad ušla nespremna i zato nije čudo što smo utakmice gubili s velikom razlikom. Pogotovo kada se zna da je liga vrlo jaka, s momčadima koje u svojim redovima imaju nekoliko iskusnih i kvalitetnih igrača. Kad sagledamo sve naše poteškoće, odlazak na treninge u Pulu i dosta naših mladih igrača na studiju u Zagrebu i Rijeci te da rijetko odigramo koji trening u kompletnom sastavu, možemo biti više nego zadovoljni postignutim rezultatom, kaže trener Delfina.

Tome svemu treba dodati da Rovinjci u redovima imaju Adama Gjevelekaja, Erika Pecirepa, Damjana Kosanovića i Antonia Oreškovića iz Pule koji se redovno odazivaju na treninge, potom Nika Sošića, Mateja Šorića Roka Dražina, Nikolu Meštrića i Frana Poropata koji dolaze iz Zagreba te Luku Franulovića iz Rijeke. Oslonac momčadi sačinjavali su domaći igrači kapetan Filip Šantić, Matej Banko, Patrik Supić, Petar Mamontov, Dani Milošević, Adrian Peruško, a koliko mu je dozvoljavao posao i iskusni Matteo Bonassin, dok su prve utakmice prvenstva odigrali Lovre Kancelir i Andreja Brajnović.

Perspektivni kadeti

Prvenstvo je gotovo, igrači na odmoru, no za rovinjske "delfine" predstoji završnica kup natjecanja i regionalni turniri za mlađe uzraste za odlazak na državno prvenstvo.

- Moram naglasiti da imamo više mladih i perspektivnih kadeta (Zlatić, Tolić, Banko, Baričević, Gržinić, Pokrajac, Zukerić, Hrvatin, Jaklin, Čikić, Pavić i Jurman) koji su na dobrom putu da izbore završnicu prvenstva Hrvatske koja se igra turnirski. I ovog ljeta slijedi naše tradicionalno okupljanje na starom bazenu Delfina gdje u zajedničkoj suradnji s plivačkim klubom možemo otkriti kojeg talenta za naš klub. Nastojat ćemo popuniti i kadrovsku križaljku da svaka momčad mlađih uzrasta ima svoga trenera. Pokušat ćemo pronaći 2-3 iskusna igrača da pojačamo naše redove za naredno prvenstvo, dok je sadašnji igrački kadar bogatiji za dragocjeno iskustvo. Sadašnjim uvjetima za rad preko čitave godine možemo se nositi ravnopravno s ostalim sredinama. Vjerujem da ćemo već ovog ljeta omasoviti svoje redove i znajući da možemo trenirati i u zimskim mjesecima možemo očekivati samo napredak rovinjskog vaterpola, poručio je trener Arijano Banko. - Krajem lipnja u Rovinju održat će se vaterpolo Kamp za mlađe uzraste, a svoj dolazak najavili su mladi vaterpolisti iz SAD. Na kraju se moram zahvaliti upravi našeg kluba koja si je dala maksimalno truda u teškim vremenima da nas prati te igračima koji su dali maksimalno truda i izdvojili dosta slobodnog vremena. Vaterpolo u Rovinju ima dugu i bogatu tradiciju i sve veći broj vaterpolo navijača, a što je najvažnije dobili smo dugo čekani i željeni bazen.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter
Web kamere

Pula

Pula: Golden Gate of
Pula: Golden Gate of

Pula

Pula: Forum
Pula: Forum