ZAGREB

Mačevanje dopustilo povratak Rusima i Bjelorusima na međunarodna natjecanja

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Međunarodni mačevalački savez (FIE) postao je prvi međunarodni savez koji je otvorio vrata mogućem nastupu ruskih i bjeloruskim predstavnika na Olimpijskim igrama koje će se sljedeće godine održati u Parizu. 

Na izvanrednom online kongresu 89 od 136 delegata glasovalo je da se sportašima s FIE licencom koji su registrirani od Mačevalačkih saveza Rusije ili Bjelorusije, a posjeduju putovnicu ili državljanstvo tih zemalja dopusti sudjelovanje na pojedinačnim natjecanjima FIE od druge polovine travnja 2023., dok je 85 delegata glasovalo za to da se ruskim i bjeloruskim predstavnicima dopusti sudjelovanje i na ekipnim natjecanjima.

Mačevanje je tako postalo prvi sport koji je omogućio povratak ruskim i bjeloruskim na međunarodna natjecanja i to pod neutralnom zastavom.

Iz FEI-ja su dodali kako provođenje ove odluke ovisi o daljnjim preporukama i odlukama Međunarodnog olimpijskog odbora (MOO) kao i o uvjetima neutralnosti i pojedinačne prihvatljivosti.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter