DOHA

SP Katar: Orban nahvalio SP u Katru

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Mađarski premijer Viktor Orban kazao je da je Svjetsko prvenstvo u Katru bilo ne samo spektakularno, već i uzbudljivo, a pohvalio je ideju susreta kultura i natjecanja prema istim pravilima igre u istom sportu, donosi mađarska agencija MTI.  

Orban je u Dohi nazočio polufinalnoj utakmici SP-a Hrvatska - Argentina.

Katar je, dodao je Orban, potrošio veliki novac da ugosti cijeli svijet, a pohvalio je i način na koji je događaj organiziran. Mađarski premijer je istaknuo važnost održavanja Svjetskog nogometnog prvenstva u arapskoj zemlji.

"Ako ste u Rimu, ponašajte se kao Rimljani. Dobro je što se od gostiju očekuje poštovanje lokalnih običaja i načina razmišljanja. To je bilo važno u kontekstu nogometa kao igre i u smislu stjecanja drugačijeg pogleda na život", kazao je Orban katarskim novinarima u Dohi.

 


Podijeli: Facebook Twiter