ISTRA 1961

Pulski prvoligaš će zbog koronavirusa morati odgoditi dvije utakmice: NAKON GORICE, OTPAO I OGLED SA ŠIBENIKOM

| Autor: Ivica CEROVAC
Nogometaši Istre 1961 slave pobjedu nad Hajdukom (D. ŠTIFANIĆ)

Nogometaši Istre 1961 slave pobjedu nad Hajdukom (D. ŠTIFANIĆ)


Po prvi put u ovoj sezoni, Istra 1961 je bila primorana odgoditi prvenstvenu utakmicu zbog prodora koronavirusa u njenu svlačionicu. Pred odlazak za Varaždin jedan igrač je imao pozitivan test, po povratka iz "baroknog grada" njemu se priključio još jedan, a onda je u četvrtak kompletna momčad otišla na testiranje koje je iznjedrilo još četiri pozitivna nalaza. Stiglo se tako do brojke šest, dovoljne da se sukladno propisima HNS-a i odluci njegove Natjecateljske komisije, otkaže utakmica 14. kola protiv Gorice, koja se sutra trebala odigrati na "Drosini".

- Stvarno smo bili odgovorni što se toga tiče te poštivali sve epidemiološke mjere i procedure. Premda im to nismo mogli zabraniti, tražili smo od igrača da kad imaju slobodan dan ne putuju nikamo, već da se doma nečim zabave te smo im slali analize naših i protivničkih igara, a oni su se kao pravi profesionalci svega pridržavali. No, virus je svugdje oko nas, to je stvarnost i od toga ne možemo bježati te u ovom trenutku imamo šestoricu igrača u samoizolaciji, rekao je Dario Dabac, sportski direktor Istre 1961.

- Dobra stvar u cijeloj ovoj priči je da nitko od njih nije razvio težu kliničku sliku. Dvojica imaju blage simptome, jedan osjeća slabost, a preostala trojica ne vjeruju da su pozitivni, jer ih apsolutno ništa ne muči.

Svjesni su na "Drosini" da bi ta brojka mogla biti i veća, pa su stoga novo testiranje momčadi i stručnog stožera zakazali za utorak, dok će se dan ranije testirati članovi Uprave i klupski zaposlenici.

-

OPŠIRNIJE U TISKANOM I GLAS ISTRE PDF ONLINE IZDANJU

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter








Trenutno na cestama