Svaka serija jednom mora doći do svog kraja, pa je tako i pobjednički niz košarkašica Pule Črnja Toursa u Prvoj ligi stao na brojci šest. Primile su Puljanke u Zadru četiri koša manje nego kolo ranije u domaćem srazu sa Šibenikom, no problem je ležao u činjenici što su ih postigle 26 manje i stoga su pretrpjele poraz od direktnog konkurenta na ljestvici. On ih je "pogurao" na četvrtu poziciju, posljednju koja donosi doigravanje za naslov prvaka, sa samo dva boda ispred Trešnjevke koja sigurno neće tako lako odustati od borbe za ulazak u "veliku četvorku".
Ozbiljan pristup
- Realno je da će se pet ekipa boriti za četiri mjesta koja vode u play-off, jer je teško za očekivati da nam se Ragusa ili Zagreb mogu priključiti. Kako je u prethodnom kolu Split na domaćem parketu izgubio od Medveščaka, nema više neporaženih ekipa te nam slijedi zanimljiv nastavak prvenstva u kojem se svašta može dogoditi, nije dvojila Anja Perko, organizatorica igre Pule Črnja Toursa.
Taj zanimljivi nastavak Puljankama donosi još jedan istarsko-dalmatinski sraz, domaći ogled s Ragusom koji će se igrati u Pattinaggiju danas, s početkom u 16 sati.
- Jesenas smo ih uvjerljivo svladale u Dubrovniku, a usto su u međuvremenu ostale bez reprezentativke Miloglav, ali ne smijemo ih podcijeniti. Vratila im se Kalajžić, Stojanović je zaliječila ozljedu i želimo li stići do pobjede, trebat ćemo se prvenstveno same sa sobom dogovoriti da ozbiljno pristupimo utakmici, istaknula je Perko. - Ključ pobjede ležat će u obrani. Ne možemo se uvijek izvlačiti samo na napad, nekad trebamo nešto i obraniti. Na ruku bi nam trebala ići i činjenica da će nam ovo biti već treća utakmica u ovoj godini te bi nam i forma trebala rasti. Kratka je bila pauza između prvog i drugog dijela sezone, a usto su bili i praznici tijekom kojih se nije previše treniralo, no sada bi polako stvari trebale doći na svoje mjesto.
Nadskakane
Utakmica u Zadru potvrdila je ono što je svima bilo jasno, da će se kad dođu zahtjevnije utakmice, osjetiti odlazak Ivane Tikvić. Bez pomoći reprezentativnog centra, Puljanke su prvi put u ovoj sezoni u Višnjiku bile nadskakane.
- Normalno je da nam Ivana nedostaje. Ipak je to jako kvalitetna igračica koja nam je donosila iskustvo i sigurnost i na koju smo se uvijek mogle osloniti da će zabiti "pristojan" broj koševa, no morat ćemo dalje bez nje. Premda, ta razlika u skokovima u Zadru prvenstveno je ležala u činjenici da su protivnički bekovi skupljali "ničije" lopte. To nam se danas ne smije ponoviti i usto moramo biti puno čvršće u obrani. Ako to ispunimo, spasit ćemo našeg trenera od pretjeranog nerviranja i započeti novu pobjedničku seriju, zaključila je Perko.(I. CEROVAC)