trener odbojkašica pule

Goran Jovanović: Mogli smo sve to skupa bolje odraditi

| Autor: Ivica Cerovac
(Arhiva Glasa Istre)

(Arhiva Glasa Istre)


Odbojkašice Pule okončale su sezonu u Prvoj ligi na petoj poziciji. Isto su mjesto osvojile i lani, no pritom su imale učinak od 15 pobjeda i sedam poraza, dok im je sada omjer bio 13 pobjeda i devet poraza. U prvom dijelu sezone mlade Puljanke su Pattinaggio pretvorile u neosvojivu tvrđavu, da bi u njenom nastavku četiri puta bile poražene na domaćem parketu, što je u konačnici "skrojilo" njihov plasman.

Izostanci

- Liga je bila puno izjednačenija i definitivno kvalitetnija nego prošle sezone, kad se odvojilo pet ekipa i sve smo poraze upisali od protivnica koje su bile bolje plasirane od nas. Ove smo sezone dvaput pobijedili Mladost II i Rijeku, ekipe koje su na kraju završile ispred nas, ali smo isto tako gubili od nekih koje su nam gledale u leđa.

Realno, osim Cro Teama, nije bilo ekipe za koju se sa sigurnošću moglo tvrditi da ćemo je pobijediti. Uostalom, riječka Drenova, koja se pojačala s tri kvalitetne strankinje, nije uspjela "preživjeti" i ispala je - rekao je Goran Jovanović, trener Pule. - U prvom dijelu sezone ostaje žal za porazom u Vukovaru, gdje smo vodili 2:1 i imali praktički utakmicu u rukama, a onda smo stali.

Potom smo na otvaranju drugog dijela sezone propustili priliku da u Pattinaggiju, nakon 0:2, "okrenemo" Veli Vrh. Da smo u tome uspjeli, to bi nam dodatno podiglo samopouzdanje, a imali smo potom Olimpiku doma 2:0 i izgubili. S te dvije pobjede ulovili bi priključak s dvije vodeće ekipe, a usto smo na proljeće morali doma dobiti vukovarsku Ennu i varaždinski Cratis.

Trener pulskih odbojkašica sezonu je opisao kao šaroliku i ustvrdio kako s njom može biti tek djelomično zadovoljan.

- Mogli smo sve skupa bolje odraditi, svjesni smo toga, no osjetili su se izostanci važnih igračica. Tina Buršić otišla je na fakultet, a Eli Županić je cijelu sezonu odradila ozljeđena, pa smo bili bez dijagonale i prvog srednjeg blokera te su neke druge cure izbile u prvi plan, poput Khadi M’Backe Bassene, koja je pokazala veliki napredak, ali njoj je tek 16 godina.

Iz Pazina nam je došla Josipa Rigo, dok smo prvi dio imali na posudbi Lorenu Smojver, no ona je s nama trenirala samo petkom. Realno, nije to idealna kombinacija jer teško se mladoj curi od 17 godina uigrati s ekipom uz jedan trening tjedno - svjestan je Jovanović.

(Arhiva Glasa Istre)(Arhiva Glasa Istre)

Juniorska bronca

- S druge strane, nama nije cilj skupljati seniorske igračice i "napadati" Superligu, već nam Prva liga služi kako bi se u njoj naše mlade cure uigravale te stjecale iskustvo i znanje, koje ćemo potom iskoristiti za "dizanje" medalja na kadetskom i juniorskom prvenstvu Hrvatske. Ove smo godine stigli do juniorske bronce, koja je potvrdila smisao puta što smo si ga zacrtali i dokazala da se isplatilo ulaganje u Prvu ligu.

Kako stvari stoje, Jovanovića ovo ljeto čeka "građenje" nove ekipe.

- Teuta Mravičić, Eli Županić, Ema Poropat i Paola Flah su maturantice te treba vidjeti tko će nas sve od njih napustiti zbog odlaska na fakultet, a tu je i Morena Gaber, koja završava studij u Puli i vjerojatno se vraća doma. Sve u svemu, teška situacija, no navikli smo se već nositi s odlascima - zaključio je Jovanović.

Kadetsko PH za kraj sezone

Natjecateljsku sezonu Pula će zaključiti nastupom na završnici kadetskog prvenstva Hrvatske. Ona će se održati u Zadru od 30. svibnja do 1. lipnja i okupit će 16 ekipa.

- Imamo potentnu ekipu i nadam se da ćemo do maksimuma iskoristiti njene potencijale. Svjesni smo da možemo puno napraviti i cilj nam je plasirati se među četiri najbolje ekipe, koje će se boriti za medalje - nije krio Jovanović.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter