nastupilo 16 ekipa

Završnica odbojkaškog prvenstva Hrvatske za kadetkinje: Mlade Puljanke zauzele osmo mjesto, Pazin 13.

Kadetkinje Pule (Foto: OK Pula)

Trijumfom zagrebačke Mladosti okončano je odbojkaško prvenstvo Hrvatske za kadetkinje. Završnica se igrala u Zadru i okupila je 16 ekipa koje su pravo nastupa izborile kroz regionalna natjecanja, a boje Istarske županije branili su Pula i Pazin. Mlade Puljanke u konačnici su osvojile osmo mjesto, dok su Pazinjanke zauzele 13.

Odbojkašice Pule natjecanje su otvorile s dvije pobjede bez izgubljenog seta, nad Goricom (25:12, 25:19) i Zadrom (25:10, 25:16), nakon čega su u dvoboju vrijednom prvog mjesta u grupi B s Ferivi Višnjevcem osvojile prvi set i potom na razliku izgubile naredna dva (25:19, 23:25, 24:26). "Gurnuo" ih je taj poraz u četvrtfinalu na Mladost koja im nije ponudila previše prilika (20:25,13:25) te su tako Puljanke završile u razigravanju za pozicije između pete i osme. Tu su upisale nova dva poraza, od Belišća (25:18, 24:26, 12:15) i kaštelanske Marine (14:25, 16:25) te u konačnici zauzele osmo mjesto.

Za razliku od pulskih kadetkinja koje su nakon dvije uvodne pobjede nanizale četiri poraza, njihove pazinske vršnjakinje imale su u Zadru suprotan put. U grupi A upisale su tri poraza bez osvojenog seta, od Splita (22:25, 21:25), zagrebačkog Olimpika (18:25, 13:25) i Belišća (15:25, 15:25). Završile su tako Pazinjanke u razigravanju od 9. do 16. mjesta gdje im je četvrti uzastopni poraz nanijela Rijeka (21:25, 19:25), nakon čega su upisale dvije pobjede, nad Drenovom (25:20, 21:25, 15:12) i Olimpikom (25:22, 27:25) te svoj nastup zaključile na 13. poziciji.