ISTRA 1961

Pulski prvoligaš niti u desetom uzastopnom prvenstvenom susretu nije uspio svladati Lokomotivu. Trener Fausto Budicin DETEKTIRAO JE UZROK

| Autor: Ivica CEROVAC
Dobio prednost u odnosu na fuentesa - Gedeon Guzina u dvoboju s Reubenom Acquahom (HINA)

Dobio prednost u odnosu na fuentesa - Gedeon Guzina u dvoboju s Reubenom Acquahom (HINA)


Takva razmišljanja moramo izbaciti iz glave te sve ono što je bilo prije igrači trebaju zaboraviti i koncentrirati se isključivo na utakmicu koju u tom trenutku igraju i zadatke koje su dobili. Trebaju biti svjesni da uvijek imamo šansu nešto napraviti, bez obzira igramo li protiv vodeće ili posljednje momčadi Prve HNL, rekao je Budicin

Niti u desetom uzastopnom prvenstvenom susretu, nogometaši Istre 1961 nisu uspjeli svladati Lokomotivu. Remi bez pogodaka upisan u petak bio je "zeleno-žutima" peti, uz isto toliko poraza upisanih u periodu od 17. veljače 2018. godine, kad im je posljednji trijumf svojim pogotkom donio Andrea Ottochian. Trenutačna forma u kojoj se nalazi zagrebačka momčad, kao i dobre predstave Puljana u dva prethodna kola, budili su nadu da bi u Kranjčevićevoj mogao stići prekid pobjedničkog posta, ali premalo je bilo odlučnosti na terenu, naročito u prvom poluvremenu, da bi se te želje sprovele u djelo.

- Nisam zadovoljan kako smo u prvom poluvremenu odigrali prema naprijed, decidiran je Fausto Budicin, trener Istre 1961. - Plan je bio da uvodnih 15-20 minuta umrtvimo igrače Lokomotive, jer sam računao da će, ako im rezultatski ne krene kako su planirali, postajati sve nervozniji kako utakmica bude odmicala. S te strane mogu reći da nam je pozicijska obrana funkcionirala dobro, ali smo zakazali u presingu i pritisku na loptu. Bili smo previše pasivni te smo domaće igrače usmjeravali u smjeru u kojem smo željeli, ali onda u oduzimanju lopte nismo bili dobri. Previše su tih drugih, ničijih lopti, oni osvajali, gubili smo duele, a kad bismo i došli do posjeda, uslijedio bi neprecizan pas. Imali smo previše tehničkih grešaka zbog čega je izostao posjed lopte, a usto je premalo igrača bilo aktivno u tranziciji i igri prema naprijed.

Sve to što je Budicin zamjerio svojim pulenima zorno se moglo očitati kroz posjed lopte, koja je u prvoj trećini susreta 75 posto vremena bila u nogama domaćih igrača, ali to nije rezultiralo prilikama.

OPŠIRNIJE U TISKANOM I GLAS ISTRE PDF ONLINE IZDANJU

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter








Trenutno na cestama