u gostima kod gorice

Gorica - Istra 1961 : 2:0 Soldo kaznio lošu obranu i zacementirao pobjedu Gorice

| Autor: Ivica CEROVAC
(Snimio Matija Habljak/Pixsell)

HNK Gorica - NK Istra 1961    2 : 0

Imaju za čime "zeleno-žuti" žaliti, jer su većim dijelom utakmice dominirali, ali onda se u tragičara pretvorio Čuić, koji najprije u prvom poluvremenu nije iskoristi ponajbolju priliku gostiju, da bi potom u nastavku dobio drugi žuti karton i ostavio suigrače na cjedilu. Gorica je iskoristila brojčanu nadmoć i stigla do pobjede, a usto je ostala i jedina momčad kojoj Istra 1961 ove sezone nije postigla pogodak.

Gotova je utakmica, Gorica je pobjedom okončala prvenstvo na sedmoj poziciji, dok je Istra 1961 s istim brojem bodova završila osma

90+5' 2:0. Lošu reakciju gostujuće obrane kaznio je Soldo i potvrdio pobjedu Gorice

90+5' Petrusenko je iz kornera s lijeve strane ubacio na drugu vratnicu, Jaganjac glavom pucao pored gola

90+3' Ekong puca s 20 metara, Radošević uz manje poteškoće hvata loptu

90+1' Posljednja izmjena kod Istre 1961, Kadušić umjesto Vuka

Igrat će se još najmanje pet minuta sudačke nadoknade vremena

87' Izmjena i kod Gorice, Blummel umjesto Rukavine

86' Dvostruka izmjena kod Istre 1961. Izišli Iovu i Devetak, ušli Filet i Hujber

Dok se domaćem igraču ukazuje liječnička pomoć, Tramezzani je iskoristio priliku da okupi svoje pulene i u svojevrsnom time-outu podijeli im posljednje savjete

84' Jaganjac je "požutio" zbog prekršaja u napadu nad Majstorovićem

83' Pršir je izveo korner s lijeve strane, Leš glavom pucao preko gola

82' Izmjena kod Gorice, izišao Mrzljak, ušao Sagna

78' Oštra lopta Vuka s lijeve strane za Ekonga, koji sa šest metara puca pored gola

Devet minuta bilo je dovoljno domaćoj momčadi da kapitalizira brojčanu premoć.

75' 1:0. Pršir je uletio iz drugog plana, izbjegao nedozvoljenu poziciju i zatresao mrežu

71' Po jedna promjena na svakoj strani. Petrusenko umjesto Lisice kod Istre 1961, Matavž umjesto Lazarova kod Gorice

Za očekivati je kako će se sada promijeniti odnos snaga na terenu, na kojem su Puljani do isključenja imali 62% vremena loptu u svojim nogama

66' Glupost Čuića koji je na domaćoj polovici terena zakasnio u startu na Mrzljaka i dobio žuti karton, njegov drugi na utakmici te će Istra 1961 do kraja igrati s čovjekom manje

62' Brzu akciju Istre 1961 okončao je Devetak ubačajem s lijeve strane na peterac, no loptu koja je išla preblizu njemu ulovio je Radošević

61' Mrzljak je grubo prizemljio Jaganjca te postao četvrti opomenuti igrač na utakmici

56' Opalio je Lisica s ruba kaznenog prostora, malo iskosa s desne strane, Radošević sačuvao svoju mrežu

Traje VAR provjera. Sudac Erceg otišao je pogledati snimku i na kraju poništio pogodak zbog prekršaja Vuka nad Majstorovićem u začetku akcije. Ostalo je 0:0.

49' - 0:1. Odlična akcija Istre 1961. Ekong za Čuića, ovaj za Ćalušića koji dodaje Lisici na desnoj strani, a mladi Puljanin s deset metara iskosa neobranjivo trese mrežu

46' Solo prodor domaćeg kapetana Mrzljaka okončan je nepreciznim udarcem s 20 metara

Počelo je drugo poluvrijeme s jednom promjenom u gostujućim redovima. U svlačionici je ostao Ante Majstorović, a prazninu na terenu popunio je Jaganjac. Ulazak napadača umjesto stopera naznaka je još ofenzivnijeg pristupa Istre 1961.

************************************************************************

Ostali su tako "zeleno-žuti" i dalje u iščekivanju prvog ovosezonskog pogotka protiv Gorice, čiju su mrežu posljednji put zatresli 13. svibnja prošle godine, kad je u 33. minuti precizan s "bijele točke" bio Ante Erceg

Imali su Puljani 63% posjed lopte i uputili sedam udaraca od kojih su dva išla u okvir domaćeg gola, a najbliže pogotku bili su Čuić (14'), Vuk (19') i Ekong (25'). S druge strane, Turopoljci su bili potpuno bezopasni, a da im statistička rubrika udarci ne ostane prazna trebaju zahvaliti Juriću, čiji pokušaj u 32. minuti nije previše uznemirio Majkića

Gotovo je prvo poluvrijeme koje je proteklo u potpunoj dominaciji Istre 1961, ali izostalo je ono najvažnije, pogodak, i u svlačionice se otišlo s početnih 0:0

38' Čuić je prilikom građenja udario rukom u glavu Pršira te je i on završio u bilježnici suca Ercega

32' Prvo uzbuđenje pred pulskim golom. Jurić je pucao iz okreta s 20 metara, Majkić sigurno uhvatio loptu koja je išla ravno u njega

30' Koski se odlučio za udarac glavom s 13 metara i poslao loptu pokraj gola

29' Jurić je neoprezno startao na Marešića i zbog "gaženja" gostujućeg stopera "požutio

25' Nova prijetnja Istre 1961, ovaj put preko Ekonga koji je s 18 metara poslao loptu pokraj desne vratnice domaćeg gola

22' Iovu je na sredini terena rukom povukao za dres Rukavinu i za to bio "nagrađen" žutim kartonom

19' Vuk je opalio s ruba kaznenog prostora i zatresao mrežu, ali na žalost Demona koji niti ovo gostovanje nisu propustili, bilo je to s vanjske strane

16' Devetak je poslao oštar ubačaj s lijeve strane na peterac, Radošević je bio brži od Ekonga i lopta je završila u njegovim rukama

14' Najbolja prilika za Istru 1961. Koski je ubacio s desne strane, Čuić glavom sa šest metara poslao loptu tik pokraj vratnice

13' Majkić je poslao dugu loptu za Vuka koji je pobjegao svom čuvaru i iskosa s desne strane pucao ravno u Radoševića

10' Lisica se sjurio po desnoj strani i ubacio prizemnu loptu na peterac, V. Majstorović raščistio potencijalnu opasnost

5' Vuk je ubacio s lijeve strane, Iovu se nije najbolje snašao te niti iz dva pokušaja glavom nije uspio ugroziti Radoševića

4' Čuić je opalio s 20 metara, lopta završila u domaćem bloku i Istra 1961 je dobila korner

0' Započela je utakmica.

Igrači izlaze na teren. U nedostatku "kartoniranog" Slavka Blagojevića, momčad Istre 1961 s kapetanskom trakom oko ruke predvodi Lovro Majkić.

(Foto NK Istra 1961)(Foto NK Istra 1961)

Danas će u Velikoj Gorici, s početkom u 18 sati, Istra 1961 protiv domaće Gorice zaključiti sezonu. U slučaju poraza, "zeleno-žuti" će zauzeti osmu poziciju na prvenstvenoj ljestvici, remi im donosi sedmu, dok će s tri osvojena boda prespavati na šestoj poziciji te čekati ishod sutrašnje utakmice između Varaždina i Osijeka. Ako Varaždinci na njoj upišu pobjedu, preskočit će Puljane, kojima bilo koji drugi ishod donosi ostanak na šestoj poziciji.

Utakmica 36. kola SuperSport HNL-a: Gorica - Istra 1961. Gradski stadion u Velikoj Gorici. Sudac: Mateo Erceg (Benkovac). Pomoćnici: Tomas (Vladislavci) i Šarić (Županja). VAR: Duje Strukan (Split).

GORICA: Radošević, V. Majstorović, Leš, Maloča, Štiglec, Soldo, Mrzljak, Pršir, Lazarov, Rukavina, Jurić.

ISTRA 1961: Majkić, Iovu, A. Majstorović, Marešić, Koski, Ćalušić, Čuić, Devetak, Lisica, Ekong, Vuk.