Foto: Tom Dubravec / CROPIX
Četvrti put hrvatski navijači razvukli su zastavu na plaži hotela Hilton pred očima hrvatskih reprezentativaca koji su ih mogli pratiti iz soba, a ponovno se, kako je već postala tradicija, do bara spustio Dejan Lovren, prenosi Jutarnji list
Sada već standardni ritual kasnio je dvadesetak minuta, čekalo se da zastava bude dovezena. Crikveničaninu Dadi Čoru preminuo je otac, no ostao je na utakmici te će se nakon nje vratiti kući.
Navijači su ispjevali tradicionalan repertoar, tražili od igrača pobjedu...
- Još ćemo gaziti pijesak ovdje – bile su optimistične poruke.
Foto: Tom Dubravec / CROPIX
Foto: Tom Dubravec / CROPIX
Foto: Tom Dubravec / CROPIX
Foto: Tom Dubravec / CROPIX
- Kao što igrači imaju veliku utakmicu s Brazilom, tako je i naša na tribini jako teška. To smo se uvjerili protiv Maroka, njih je bilo 40 tisuća, a nas jedva preko tisuću. Sada nam se povećala brojka na dvije do dvije i pol tisuće. Inače imam svoj bubanj, ali nisam ga uspio organizirati pa je stigao ovaj. Bitno je da sam koliko toliko glasni jer navija nas objektivno najviše petsto.
Zastava je već za ogled s Japanom smanjena na 30 metara, inače je imala 200 metara, kako bi mogla biti unijeta na stadion. Te dimenzije je FIFA dopustila.
Foto: Tom Dubravec / CROPIX
Foto: Tom Dubravec / CROPIX
Foto: Tom Dubravec / CROPIX
Foto: Tom Dubravec / CROPIX
Posljednjih se dana mnogo pričalo o plesu kojim Brazilci slave golove. U raspravu se uključili i naši navijači.
"Mislim da im danas neće biti do plesa," kazali su sa smiješkom.
(Foto: Tom Dubravec / CROPIX)
(Foto: Tom Dubravec / CROPIX)
(Foto: Tom Dubravec / CROPIX)
(Foto: Tom Dubravec / CROPIX)
Navijači su i večer prije utakmice priredili jedno iznenađenje. Na jednom od nebodera u Lusailu pojavila se Modrićeva slika, a na drugom poruka "Kapetane", da bi se potom pojavila hrvatska zastava i poruka "povedi nas". Modrićeva slika krasi i jedan od nebodera na West Bayju.
Procjenjuje se da bi na tribinama Education Cityja trebalo biti više od dvije tisuće navijača, najavljeni su charter letovi, stižu bubanj i veliki hrvatski dres.