KOŠARKA

Stoja upisala četvrti poraz u nizu: Presudila završnica treće četvrtine

Zagreb - Stoja 92:85 (19:21, 19:17, 33:21, 21:26). Nakon startnog trijumfa nad Dubrovnikom, koji je potom nanizao četiri pobjede i trenutačno zauzima vodeću poziciju, pulska je momčad ušla u seriju poraza. Poslije Samobora, Kvarnera i Jazina, Stoju je na svom parketu nadjačao i Zagreb

| Autor: Ivica CEROVAC
POGODIO ČETIRI TRICE - Nino Dasko (Snimio Dejan Štifanić)

Utakmica 5. kola Prve lige košarkaša: Zagreb - Stoja 92:85 (19:21, 19:17, 33:21, 21:26). SŠD Boško Božić-Pepsi. Gledatelja: 50. Suci: Goran Rogić, Matej Findri, Toni Čičin Šain (svi Zagreb).

ZAGREB: K. Joksimović 14, D. Joksimović 6, Krstanović 19, Jelenek 8 (2-5), Parlov, Levanić-Kutni 13 (1-2), Turić 12 (5-6), Benković 4 (2-2), Bago, Butorac 16 (4-5), Čorko.

STOJA: Wardlow 13 (6-6), Rojnić, Dukić 1 (1-2), Bulešić 2, Dasko 18, Marić 5, Gustovarac 13 (3-4), Blažević, Banko, Travica 9 (1-1), Ostojić 7 (1-1), Đugum 17 (2-5).

Tri poena: Zagreb 10/30, Stoja 9/21 (Dasko 4, Gustovarac 2, Wardlow, Đugum, Marić). Skokovi: Zagreb 32 (Krstanović 8), Stoja 39 (Đugum 16).

Nastavljaju se posrtaji košarkaša Stoje. Nakon startnog trijumfa nad Dubrovnikom, koji je potom nanizao četiri pobjede i trenutačno zauzima vodeću poziciju na ljestvici, pulska je momčad ušla u seriju poraza. Poslije Samobora, Kvarnera i Jazina, Stoju je na svom parketu nadjačao i Zagreb, koji je slavio rezultatom 92:85. Standardno raspoložen u redovima pulskog prvoligaša bio je Đugum sa 17 poena i 16 skokova, pridodao mu se kapetan Dasko koji je od pet upućenih pokušaja za tricu pogodio četiri i dogurao do 18 poena, dok su ih po 13 pridodali Wardlow i Gustovarac, no u konačnici je presudila širina kadra. Igrači s domaće klupe ubacili su 26 poena, oni s gostujuće tek 15 i to je bio jezičac na vagi koji je pretegnuo na stranu Zagreba.

Domaćin je bolje otvorio susret (13:6 - 5'), na što su gosti odgovorili s 12 poena u nizu i prvu četvrtinu riješili u svoju korist (19:21). Održavala je potom Stoja minimalnu prednost većim dijelom druge četvrtine (25:30 - 16'), čija je završnica pripala Zagrebu i u svlačionice su momčadi otišle poravnate (38:38). Neizvjesnost je potrajala i većim dijelom treće dionice (62:59 - 28'), da bi onda Puljani upali u "crnu rupu" te dozvolili protivnicima da im u dvije posljednje minute naprave seriju 9:0 i u završnu četvrtinu ušlo se pri rezultatu 71:59.

Otišli su potom Zagrepčani i na "plus 14" (75:61 - 32') te mirno održavali dvoznamenkastu prednost, a onda su Puljani u jednoj minuti napravili 7:0 seriju i vratili neizvjesnost (82:78 - 37). Primaknula se Stoja i na tri poena zaostatka (84:81 - 38'), ali na tricu Đuguma na isti je način uzvratio Levanić-Kutni te potvrdio da bodovi ostaju u Trnskom.