Arhiva G. I.
RAVNATELJ Nastavnog zavoda za javno zdravstvo "Dr. Andrija Štampar" Zvonimir Šostar potvrdio je u srijedu Hini da je u Zagrebu zabilježeno 337 novih slučajeva zaraze koronavirusom, piše Index.hr
"Tijekom jučerašnjeg dana u Zagrebu je zabilježeno 337 novozaraženih", kazao je Šostar. Napomenuo je da je testirano više od 1500 uzoraka te da će zagrebački stožer na konferenciji za medije u 10 sati i 45 minuta detaljnije izvijestiti o stanju s koronavirusom.
"Mi smo jučer imali rekordan broj testiranja, mi smo testirali 1500, a u bolnicama i zavodima još sigurno toliko. Bio sam u pravu kad sam rekao da ćemo sljedećih 10 dana imati preko 2000 pozitivnih. Prognoze su epidemiologa da će brojke u idućim danima rasti", kazao je Šostar za N1.
Komentirao je izjave Alemke Markotić koja je kazala da bi procjene trebalo ostaviti epidemiolozima.
"Meni je to kompliment. Ponosan sam na svoje ljude, imamo ponajbolji sustav testiranja. Između 25 posto i 30 posto ljudi u samoizolaciji se pozitivira", kazao je.