najnovije brojke

KORONAKRIZA U cijeloj zemlji dosad 40-ak novozaraženih, noćni klubovi u Zagrebu postali žarišta 

| Autor: Glas Istre
ilustracija

ilustracija


Kako prenosi Jutarnji list, u Zagrebu je danas dosad registrirano već više od 20 novozaraženih, a u zemlji ukupno gotovo 40, neslužbeno doznaje N1.

U Zagrebu je testirana 341 osoba, a na nacionalnoj razini u protekla 24 sata testirano je 610 osoba.

Reporter N1 javlja kako bi u Primorsko-goranskoj županiji danas moglo biti šestero zaraženih.

Na području Zadra zaražena je još jedna osoba vezano za žarište na Adria Touru, a riječ je o vozaču koji je prevozio tenisače, prenosi Zadarski.hr. Tijekom jučerašnjeg dana u tom gradu testirano je 40 osoba, a u samoizolaciji je 175 osoba.

U glavnom gradu žarišna su mjesta nekoliko noćnih klubova. Testiranja traju, kao i utvrđivanje kontakata.

- Radi se o lokalnoj transmisiji, vrlo teško će se poloviti sve jer ni oni sami ne znaju s kim su se sve družili. Ono što nam oni kažu, mi te kontakte apsolutno odmah zovemo i stavljamo u samoizolaciju. Do sada smo stavili 76 osoba u samoizolaciju, kazao je za HTV Zvonimir Šostar, ravnatelj Nastavnog zavoda za javno zdravstvo "Dr. Andrija Štampar".

Podsjetimo, jučer je u Hrvatskoj zabilježeno 95 novih slučajeva što je bio drugi najgori dan od početka epidemije u našoj državi.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter