(Hina/EPA)
Unatoč novom padu cijena dionica na europskim burzama, na Zagrebačkoj burzi u četvrtak su Crobexi u plusu, već drugi dan zaredom, čime su nastavili nadoknađivati gubitke s početka tjedna, no uz slabiji promet nego prijašnjih dana.
Crobex indeks oko 11,30 sati bio je u plusu 0,12 posto, na 1.922 boda, a Crobex10 za 0,19 posto, na 1.149 bodova. U plusu su tako drugi dan zaredom, djelomično nadoknadivši oštre gubitke s početka tjedna.
Redovni promet dionicama iznosio je 9,44 milijuna kuna, što je 7 milijuna manje nego jučer u isto doba.
Najveći promet ostvaren je dionicom Kraša, 1,74 milijuna kuna, a cijena joj je potonula 4,46 posto, na 750 kuna, pa je bila i najveća gubitnica.
Slijedi dionica HT-a s prometom od 1,48 milijuna kuna. Cijena joj je oslabila 0,56 posto,na 177 kuna.
Milijunski promet ostvaren je i dionicom Zagrebačke banke, a cijena joj je pala 3,3 posto, na 58,5 kuna.
Od poslovnih objava, Atlantic grupa jutros je izvijestila da je u 2019. ostvarila prihod od prodaje u iznosu od 5,43 milijarde kuna, što u odnosu na godinu ranije predstavlja rast od 3,4 posto. Dobit iz poslovanja (EBIT) u protekloj godini iznosi 500,4 milijuna kuna i veća je za 36,4 posto u odnosu na 2018., dok je neto dobit narasla 59,8 posto na 390,4 milijuna kuna.
Cijena te dionice porasla je 4,03 posto, na 1.290 kuna.
Hrvatska poštanska banka (HPB), pak, izvijestila je da je u prošloj godini ostvarila neto dobit od 138,8 milijuna kuna, što je za 8,6 posto manje nego godinu ranije. Operativni su prihodi iznosili 833,8 milijuna kuna, dok su operativni troškovi porasli za 11,8 posto, na 510,9 milijuna kuna, što iz Banke objašnjavaju organskim rastom, pripajanjem Jadranske banke i HPB stambene štedionice.
Cijena dionice HPB-a pala je 0,83 posto, na 595 kuna.