ZAGREB

ZSE: Crobex na putu dobitka treći tjedan zaredom

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


u fokusu ulagača na Zagrebačkoj burzi bit će u petak, kao i prethodnih dana, poslovna izvješća domaćih kompanija, dok je Crobex indeks, nakon sedam dana neprestanog rasta, na putu dobitka treći tjedan zaredom.

Svi analitičari, koji su sudjelovali u anketi Hine, očekuju danas stagnaciju Crobexa.

Crobex indeks ojačao je jučer 0,08 posto, na 1.840 bodova, što je njegova nova najviša razina od početka ožujka lani.

Crobex10 porastao je, pak, 0,04 posto, na 1.140 bodova, novu najvišu razinu od 20. siječnja ove godine.

Zahvaljujući rastu sedam dana zaredom, oba su indeksa na putu tjednih dobitaka. Od početka tjedna Crobex je u plusu oko 1,5, a Crobex10 otprilike 1,4 posto.

Ostane li tako i nakon današnjeg trgovanja, za Crobex će to biti treći uzastopni tjedan rasta, a za Crobx10 drugi.

Među sektorskim indeksima, najviše je jučer na dobitku bio građevinski, za 3,8 posto, dok je jedino oslabio turistički, za 0,03 posto.

Redovni promet dionicama iznosio je jučer 4,3 milijuna kuna, što je oko 2,7 milijuna kuna manje nego dan ranije.

Najlikvidnija je bila dionica Valamar Riviere, kojom je ostvareno 775 tisuća kuna prometa, a cijena joj je porasla 0,6 posto, na 32,2 kune.

Slijedila je dionica Ingre s prometom od 658 tisuća kuna i skokom cijene za 8,7 posto, na 12,5 kuna, pa je među likvidnijima bila najveća dobitnica.

Znatniji promet ostvaren je i dionicom Podravke 618 tisuća kuna, a cijena joj je pritom stagnirala na 504 kune.

Najveća gubitnica među likvidnijima bila je dionica Tankerske Next Generation, čija je cijena pala 1,8 posto, na 44 kune.

Na domaćem tržištu kapitala jučer se trgovalo s ukupno 33 dionice, pri čemu je cijena njih 16 porasla, devet pala, a osam ostala nepromijenjena.

U anketi Hine analitičari navode da će i danas u fokusu ulagača biti poslovni rezultati domaćih kompanija, koje do kraja mjeseca moraju objaviti financijska izvješća za posljednje tromjesečje prošle godine.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter