ZAGREBačka burza

Crobexi na putu tjednog gubitka, pali sektorski indeksi

| Autor: Hina
Zagrebačka burza ( Snimio Igor Šoban/Pixsell)

Zagrebačka burza ( Snimio Igor Šoban/Pixsell)


Na Zagrebačkoj burzi u petak se očekuje stagnacija Crobexa, koji su na putu tjednog gubitka od otprilike 1,5 posto, uz skroman obujam trgovanja uslijed opreza investitora zbog geopolitičke situacije.

Crobex indeks pao je u četvrtak, za 0,87 posto, na 3.867 bodova. Crobex10, pak, oslabio je, za 1,01 posto, na 2.475 bodova. Oba idneksa na putu su tjednog gubitka od otprilike 1,5 posto.

I među sektorskim indeksima gotovo svi su jučer pali. Najviše je, 1,66 posto, pala Crobexindustija. Jedino je porastao Crobextransport, za 4,14 posto.

Redovni promet dionicama iznosio je nešto više od 1,3 milijuna eura, odnosno za oko 200 tisuća eura manje nego prethodnog trgovinskog dana.

Ukupni je promet „podebljan“ blok trgovinom dionicama Atlantic grupe u iznosu od 490 tisuća era po cijeni od 49 eura.

Najveći redovni promet, od gotovo 294 tisuće eura, ostvaren je dionicom HT-a, uz pad cijene od 0,5 posto, na 40 eura.

Po likvidnosti slijedi povlaštena dionica Adris grupe, s prometom od 164 tisuće eura, te padom cijene za 2,62 posto, na 81,8 eura.

Znatniji promet imala je i dionica Končara, u visini od gotovo 136 tisuća eura, uz pad cijene za 1,33 posto, na 742 eura.

U fokusu investitora bila je i dionica Podravke kojom je protrgovano za gotovo 111 tisuća eura, uz nepromijenu cijenu od 154 eura.

Najveća dobitnica među likvidnijima bila je dionica Brodogradilišta Viktor Lenac s rastom cijene od 2 posto, na 5,1 euro. Najveća gubitnica, pak, među likvidnijima bila je redovna dionica Plave Lagune s padom cijene od 3,43 posto, na 338 eura.

Na Wall Streetu su u četvrtak burzovni indeksi oštro pali, pri čemu je Nasdaq zaronio u područje korekcije jer se kriza na Bliskom istoku ne smiruje, a cijene nafte ponovno su snažno porasle.

Dow Jones oslabio je 1,01 posto, na 45.960 bodova, dok je S&P 500 skliznuo 1,74 posto, na 6.477 bodova, a Nasdaq indeks 2,38 posto, na 21.408 bodova.

Nestabilno trgovanje bilo je jutros i na azijskim burzama. Pad indeksa ponajviše je posljedica novog skoka cijena nafte, za otprilike 5 posto, jer kriza na Bliskom istoku ne popušta.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twitter







Trenutno na cestama