LONDON

Britanska udruga snizila izglede prodaje električnih vozila

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Očekuje se da će prodaja električnih vozila na baterije u 2023. pretrpjeti udarac u Ujedinjenom Kraljevstvu zbog inflacijskih pritisaka i nedostatka punionica, iako su opći izgledi za britanske registracije novih automobila poboljšani.

Udruženje proizvođača i trgovaca motornim vozilima (SMMT) snizilo je procjenu tržišnog udjela električnih vozila na baterije (BEV) na 18,4 posto u ukupnoj godišnjoj prodaji, u odnosu na prethodno procijenjenih 19,7 posto.

Unatoč smanjenju SMMT-ovih procjena prodaje BEV-a, sektor je u travnju ostvario snažne rezultate. Na godišnjoj su razini isporuke BEV-a porasle za više od polovine, na 20.522 vozila a tržišni je udio poskočio s 10,8 posto u istom prošlogodišnjem mjesecu na 15,4 posto.

"Širi ekonomski uvjeti i zabrinutost za punionice počinju bacati sjenu na želju tržišta da usvoji mobilnost s nultom emisijom u potrebnom opsegu i tempu", izjavio je izvršni direktor SMMT-a Mike Hawes.

Registracije novih automobila porasle su deveti mjesec zaredom, poskočivši za 11,6 posto u travnju u odnosu na isti prošlogodišnji mjesec, na 132.990 vozila, prema industrijskim podacima Društva proizvođača i trgovaca motornim vozilima.

Hawes je rekao da tržište novih automobila sve brže raste, kako se smanjuju teškoće u opskrbnom lancu, a to podupire prodaju.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter