Bjegunac iz Pule

FOTO / Slovenska policija objavila detalje pohoda Srđana Aleksića: Napao dvojicu policajaca i oduzeo im oružje

| Autor: Glas Istre
(Foto PU Novo Mesto)

(Foto PU Novo Mesto)


Slovenska policija objavila je nove detalje potjere za 41-godišnjim hrvatskim državljaninom Srđanom Aleksićem, koji je nakon ranjavanja čovjeka u Puli pobjegao u Sloveniju, ondje opljačkao benzinsku postaju, pucao na policiju, uzeo taoca i na kraju pronađen mrtav u kući u Uršnim selima, piše Radiotelevizija Slovenije.

Na konferenciji za novinare načelnik Policijske uprave Novo mesto Dejan Kink rekao je da je Aleksić u šumi napao dvojicu policajaca, oduzeo im oružje i mobitele te nastavio bijeg prema unutrašnjosti šume. Dodao je da je tijekom bijega više puta pucao, među ostalim i prema pripadnicima specijalne jedinice.

Policija dvaput uzvratila vatru

Policija je, prema Kinkovim riječima, u dva navrata uzvratila vatru, prvi put u šumi, a drugi put u kući u Uršnim selima, gdje je Aleksić držao taoca. Nakon ponovnog pucanja specijalna jedinica ušla je u objekt, u kojem je osumnjičenik pronađen mrtav. Obdukcija bi trebala razjasniti okolnosti njegove smrti, prenosi Index.

(Foto PU istarska)(Foto PU istarska)

Kink je rekao da je riječ o 41-godišnjem državljaninu Hrvatske koji je već više puta bio evidentiran zbog nasilnih kaznenih djela. Prema podacima slovenskih vlasti dobivenima u suradnji s hrvatskom policijom, posljednje takvo djelo počinio je 9. srpnja u Puli, gdje je tijekom oružane pljačke ozlijedio jednu osobu.

"Radilo se o dobro istreniranom pojedincu u dobroj tjelesnoj kondiciji, koji je trenirao borilačke vještine i znao rukovati oružjem", rekao je Kink. Odbacio je navode da je Aleksić bio pripadnik policije ili vojske.

Oteo kombi i opljačkao benzinsku

Slovenska policija navodi da je sve počelo u petak navečer u Kočevju, gdje je Aleksić na parkiralištu trgovine oružjem zaprijetio muškarcu u kombiju, oteo mu vozilo i pobjegao. Prije toga je na području Gotenice drugu osobu oružjem prisilio da ga odveze u Kočevje.

Iste večeri opljačkao je benzinsku postaju u Črnomlju, gdje je ukrao oko 600 eura gotovine i duhanske proizvode. Policija ga je ubrzo pronašla na cesti između Črnomlja i Dolenjskih Toplica, ali se nije zaustavio na njihove znakove. Nakon potjere je kod Uršnih sela napustio kombi i pobjegao u šumu.

U potrazi sudjelovalo 158 policajaca

U velikoj potrazi sudjelovalo je 158 policajaca iz više slovenskih policijskih uprava, pripadnici specijalne i posebne policijske jedinice, vodiči službenih pasa, operateri dronova i policijski helikopter. Kink je rekao da je riječ o jednoj od težih policijskih akcija u samostalnoj Sloveniji.

Zamjenik glavnog ravnatelja slovenske policije Donald Rus rekao je da je najvažnije to što je opasnost za građane uklonjena. Slovenski ministar unutarnjih poslova Franci Matoz poručio je da su se svi policajci koji su sudjelovali u akciji vratili kući neozlijeđeni te najavio jačanje policije i bolju opremu.

Pucnjava u Puli

Podsjetimo, do pucnjave je došlo 9. srpnja u poslijepodnevnim satima na području Valdebeka, kada je 60-godišnji muškarac ranjen iz vatrenog oružja. Ozlijeđeni muškarac zadržan je na liječenju u pulskoj bolnici.

Policija je u suradnji sa Županijskim državnim odvjetništvom u Puli provodila izvide te je u vezu s događajem dovodila Srđana Aleksića (1985.) iz okolice Pule, kojeg je smatrala opasnom osobom i navela da je vjerojatno naoružan vatrenim oružjem.

Povezane vijesti










Trenutno na cestama