Odbojkašice Pule zaustavljene u osmini finala Kupa Snježane Ušić

Sraz superligaša i prvoligaša otišao na stranu gošći iz Splita

BEZ POČASNOG SETA - Anika Kontošić (Snimio Milivoj Mijošek / Glas Istre)

Utakmica osmine finala Kupa Snježane Ušić: Pula - Split 0:3 (15:25, 13:25, 24:26). SC Mirna. Gledatelja: 150. Suci: Želimir Kušljić i Goran Brozić.

PULA: Bassene 3, Kontošić 1, Šljivo 2, Bugarin, Poropat, Sabo, Flah (L), Škoro 9, Buršić 6, Rojnić, Mravičić 3, Mrkić 2, Gaber (L), Županić 8.

SPLIT: Strambler 11, Zrilić, Visković 3, Kelić, Marković 13, Nožina, Lulić 3, Ergović 1, Lijić 5, Zubanović (L), Glavinić 25, Klarić (L).

Napad poeni: Pula 25 (Škoro 9), Split 44 (Glavinić 20). Blok poeni: Pula 3 (Županić 2), Split 8 (Glavinić 3). Servis poeni: Pula 6 (Bassene 2), Split 9 (Strambler 2).

Odbojkašice Pule zaustavljene su u osmini finala Kupa Snježane Ušić. Sraz superligaša i prvoligaša otišao je na stranu gošći iz Splita koje su slavile u susretu u kojem su mlade Puljanke u prva dva seta bile tek puke promatračice zbivanja na parketu, da bi se onda probudile u trećem, ali nisu uspjele svojim vjernim navijačima pokloniti, barem, počasni set.

Previše su impresionirane igračice trenera Gorana Jovanovića ušle u ogled protiv kluba koji u sezoni ima tek jednu pobjedu upisanu nakon pet odrađenih setova, uz šest "čistih" poraza. Izuzmemo li odličnu Katarinu Glavinić koja odskače po svojoj kvaliteti, preostalim Splićankama domaće su se odbojkašice mogle suprotstaviti, ali ne uz pristup koji su pružile u prva dva seta. Bez prijema, bez bloka, bez igre u polju i bez imalo razgovara među suigračicama, nije se moglo osvojiti više od 15, odnosno 13 poena.

Kad su se Puljanke probudile u trećem setu, bila je to jedna sasvim druga priča. Počela se igrati obrana i nije bilo izgubljene lopte, dok se u napadu više nije guralo, nego se napadalo svom snagom. Zaslužio se takvom igrom i mali dašak božice Fortune, pa se 20:23 pretvorio u 24:23, no set loptu domaća ekipa nije uspjela iskoristiti, a drugu priliku nije dobila. Splićanke su uspjele poravnati, osvojile potom i naredna dva poena te zaključile ovu priču.