ODBOJKA

Novo slavlje Rovinja u Superligi: Domaća premijera sa sretnim krajem

| Autor: Ivica RADETIĆ
Odbojkaši Rovinja s trenerom Aleksandrom Gavrilovom (Snimio Ivica Radetić)

Utakmica 7. kola Superlige odbojkaša: Rovinj - Sisak 3:2 (25:22, 25:22, 21:25, 21:25, 15:11). Dvorana Gimnasium. Gledatelja: 120. Suci: Dinko Ninić, Ivica Špadina (oba Šibenik).

ROVINJ: Sponza, Milić, Matić (L), Garić (L), Hinić, An. Fatorić, Al. Fatorić, Šetić, Šćepanović, Janko, Preden, Kovačević, Despotović.

SISAK: Komosar, I. Šenčar, Vakufac, Šarar, Alić, Kolarec, Išek, Blažević, Alihodžić (L), Cota, F. Senčar, Basta (L), Sarčević.

Nakon šest uzastopnih gostovanja, rovinjski odbojkaši upisali su teško izborenu pobjedu u pet setova i 127 minuta igre protiv Siska u premijernom nastupu pred svojim navijačima. U dosta izjednačenoj igri igrači trenera Gavrilova su bili uspješniji u završnici prva dva seta, slabiji u druga dva, ali su potom smogli snage za slavlje u petom setu.

Početni sastav Sponza, Milić, Al. Fatorić, Šetić, Despotović i libero Matić susret nije otvorio najbolje jer su gosti poveli 4:1. Rovinjci izjednačuju na 7:7, ali Siščani uzvraćaju vodstvom 15:11. Potom se igralo izjednačeno do 21:21 kad je domaćin poenima Kovačevića i Milića poslije 24 minute osvojio set. U drugom setu ponovo su gosti vodili (7:2 i 14:11), nakon čega raspoloženi Kovačević, Milić i Despotović iniciraju preokret (17:16). U završnici čvrstim blokom Al. Fatorić i Sponza poslije 29 minuta dovode Rovinj u vodstvo 2:0. No, tada se bude gosti i boljom završnicom osvajaju sljedeća dva seta. Rulet petog seta, nakon dosta poravnanja i poenom Aleksandra Fatorića na serviranje Tonija Šetića pripao je Rovinju koji je ovaj susret odigralo bez braće Vita i Roka Poropata.