ATLETIKA

Puljanin Alen Melon osvojio dvije zlatne medalje. Član Istre do novih naslova prvaka države stigao je u skoku u vis i troskoku

| Autor: Roberto CAR
 Alen Melon

Alen Melon

Puljanin Alen Melon osvojio je dvije zlatne medalje na seniorskom prvenstvu Hrvatske održanom u Karlovcu. Član Istre do novih naslova prvaka države stigao je u skoku u vis s preskočenih 211cm i troskoku s rezultatom 14,64 metra.

Melon je visinu od 211 cm preskočio u trećem pokušaju i tako osvojio novi naslov prvaka Hrvatske. Počeo je skakati na 193 cm i tu je visinu, kao i one na 198, 202, 205 i 208 cm preskakao iz prvog pokušaja. Pulski skakač je u troskoku slavio s preskočenih 14,64 metra. Tu je daljinu dohvatio u trećem pokušaju, a zanimljivo je da je u šestom skočio tek cm manje.

Osim Melona boje Istre u Karlovcu branilo je još četvero atletičara. Majda Kajtez je bila 11. na 100m (13.02), Natalie Pinzan osma na 200m s rezultatom 25.63, a Mate Jakov Frančula deveti na 800m s vremenom 1:58.36. Lucija Višković u svom je oproštajnom nastupu uoči odlaska u SAD upisala dva sedma mjesta. Na 1500m istrčala je stazu za 5:02.43 minuta, dok je na 800 metara trčala 2:14.21 minutu.

Luana Šebalj je kao jedina članica Medulina upisala peto i šesto mjesto u Karlovcu. U finalu utrke na 100m bila je šesta s rezultatom 12.35 sekundi, dok je na 200 metara bila peta s vremenom 25.29 sekundi.