Puljanin Alen Melon srebrni u skoku u vis

| Autor: Roberto CAR
Alen Melon

Alen Melon

Jednu medalju srebrnog sjaja i niz nastupa u finalu ostvarili su atletičari i atletičarke pulske Istre i Medulina na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske u Karlovcu.

Nakon niza naslova prvaka Hrvatske, Alen Melon se ovom prilikom morao zadovoljiti drugim mjestom u skoku vis s rezultatom 2.10m. Skakač Istre tome je pridodao i četvrto mjesto u troskoku s rezultatom 14,53 metra.

Osim Melona, boje Istre u Karlovcu branilo je još troje natjecatelja. Lucija Višković bila je peta na 1500 metara u vremenu novog osobnog rekorda (4:49.05), te sedma na 800 metara također uz novi osobni rekord (2:15.51). Natalie Pinzan bila je deveta na 400 metara u vremenu 58.54 sekunde, a Niko Hošnjak bio je deveti na 800 metara s vremenom 2:00.13 minute.

Boje Medulina branilo je dvoje natjecatelja, Luana Šebalj i Mate Mezulić. Luana je bila sedma na 100 metara, trčeći u kvalifikacijama 12.38, a u finalu 12.46 sekundi, dok je na 200 metara bila sedma s novim osobnim rekordom koji sad iznosi 25.41 sekundi. Mate je bio 14. na 100 metara s rezultatom 11.47 sekundi.