23. KOLO

Prva HNL: Istra 1961 na domaćem terenu remizirala sa Slaven Belupom. Zeleno-žuti poveli već u 4. minuti, ali nisu izdržali do kraja

| Autor: Hina
(Nataša SUNDARA/CROPIX)

U susretu 23. kola Prve HNL Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio Inter 3:2, dok su Istra 1961 i Slaven Belupo odigrali bez pobjednika, 1:1.

Nakon što je u prošlom kolu izgubio u Osijeku, hrvatski prvak se vratio na pobjedničku stazu upisavši osmu uzastopnu pobjedu protiv "diva iz predgrađa'.

Golove za "modre" zabili su Marin Leovac (7), Damian Kadzior (60) i Mario Gavranović (72), dok su strijelci za goste bili Antonio Bosec (39) i Komnen Andrić (90+2).

Hrvatski prvak je poveo u 7. minuti golom Marina Leovca. Akciju je započeo Lovor Majer ubacivši u kazneni prostor, Sandro Kulenović je prsima spustio do Leovca, a ovaj natrčao na loptu i zabio za 1-0. Inter je izjednačio u 39. minuti nakon velike pogreške Dominka Livakovića koji je pogrešno procijenio let lopte. Antonio Bosec je uputio jednu dugačku loptu prema vratima 'modrih', Livaković je istrčao, ali slabo reagirao i lopta je završila u mreži.

"Modri" su u 60. minuti stigli do nove prednosti. Leovac je ovoga puta bio asistent, a Damian Kadzior strijelac. Samo tri minute kasnije, Dinamo je mogao i do trećeg gola, no Oršić je promašio kazneni udarac prebacivši vrata. Ipak, u 72. minuti Dinamo je zaključuje priču. Kadzior je nakon postignutog gola upisao i asistenciju, a pogodak je zabio Gavranović.

U posljednjim trenucima susreta Komen Andrić je samo smanjio na 3:2.

U drugom nedjeljnom susretu Istra 1961 i Slaven Belupo su odigrali 1:1.

Domaćin je poveo u 4. minuti preko Rafe Paeza, a izjednačio je Ivan Krastanović u 33. minuti.

Dinamo se današnjom pobjedom učvrstio na vrhu ljestvice sa 56 bodova, 12 više od Hajduka na drugom mjestu, dok je na trećoj poziciji Rijeka sa 41 bodom.

Inter je na osmom mjestu sa 17 bodova, s bodom više od Istre 1961 i dva od posljednjeg Varaždina.

REZULTATI:
Dinamo - Inter         3-2 (Leovac 7, Kadzior 60,  Gavranović 72 / Bosec 39, Andrić 90+2)
Istra 1961 - Slaven B. 1-1 (Paez 4 / Krstanović 33)

Subota:
Hajduk - Gorica        6-0 (Kreković 10, Jairo 35, 56-11m, Caktaš 39, 47, Eduok 80)
Rijeka - Osijek        1-0 (Gorgon 11)