sve popularniji svjetski sport

PULA: Predstavljena sve popularnija vrsta igre Teqball - sport koji objedinjuje nogomet i stolni tenis

Igra se pojedinačno ili u parovima nogometnom loptom (glavom ili nogom) preko zakrivljenog ping-pong stola te je zbog svoje maštovitosti i mogućnosti prilagodbe dostupan osobama svih dobnih skupina, kao i osobama s invaliditetom ili poteškoćama u razvoju

| Autor: Doria Mohorović
Igra se glavom, prsima, leđima, ramenima?

Igra se glavom, prsima, leđima, ramenima?


U organizaciji Hrvatskog teqball saveza i udruge Akademija zdravog življenja (Health life Academy) iz Pule, na pomoćnom terenu stadiona "Aldo Drosina" održana prezentacija sve popularnijeg svjetskog sporta - teqballa. Riječ je, naime, o sportu kojeg čini kombinacija nogometa i stolnog tenisa. Igra se pojedinačno ili u parovima nogometnom loptom (glavom ili nogom) preko zakrivljenog ping-pong stola te je zbog svoje maštovitosti i mogućnosti prilagodbe dostupan osobama svih dobnih skupina, kao i osobama s invaliditetom ili poteškoćama u razvoju.

Tom je prigodom glavni tajnik Hrvatskog teqball saveza Max Dimov donirao profesionalni teqball stol Nogometnom klubu Uljanik. Prezentaciji su prisustvovali tajnik udruge Akademija zdravog življenja Dario Jagić i projektni koordinator Kristian Batelić, a nastupili su igrači iz kluba IFK Maryland pod vodstvom trenera Davora Dvanajščaka. Također je ostvarena suradnja s NK-om Uljanikom gdje će se osnovati teqball sekcije, a koja će se u budućnosti natjecati kroz prvenstva Hrvatske na svjetskim natjecanjima.

Organizatori su najavili i da će se u pulskoj Areni od 23. do 25. rujna ove godine održati svjetski kup World Urban Teqball series. Finale ovog kupa prenosit će i Eurosport, a kao jedan od glavnih gostiju tog rujanskog vikenda najavljen je dolazak legende francuskog nogometa - Roberta Piresa.

Jedan od promotora ovog sve raširenijeg sporta je i nekadašnji predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Davor Šuker, koji je svojedobno svim prvoligašima donirao stolove za teqball, a koji im najčešće služi kao podloga za zagrijavanje prije treninga. Teqball se, naime, igra raznim dijelovima tijela - glavom, prsima, leđima, ramenima, natkoljenicama i potkoljenicama. Svaki igrač ili tim ima pravo na tri kontakta loptom prije njenog prebacivanja, ali ne smije dvaput zaredom koristiti isti dio tijela.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter