ODBOJKA

NOVI PORAZ ROVINJA U SUPERLIGI: Osječani prejaki za domaću mladost

TEŠKO PROTIV ISKUSNIJIH GOSTIJU - Goran Jovanović sa svojim igračima (N. LAZAREVIĆ)

Rovinj – Mursa 0:3 (17:25, 21:25, 21:25)

Dvorana Gimnasium. Gledatelja: 50. Suci: Dalibor Tota (Rijeka), Želimir Kušljić (Krk).

ROVINJ: G. Sponza, Lukić, Hrelja, Malusa, Fatorić, R. Poropat, V. Poropat, S. Sponza (L), Kenjar, Janko.

MURSA: Bešlić, Brandić, Ilić, Kovačević (L), Gubić, K. Šućur, Šimunić, Škugor, J. Šućur, Odobašić, Majer, Stanković.

Još jedan neugodan, osmi uzastopni poraz doživjeli su rovinjski odbojkaši koji su igrali bez bolesnog Šetića, Matića i Rovisa. Gosti iz Osijeka bez, mnogo kalkuliranja, već su u prvom setu pokazali svoje pravo lice kad su poveli 6:1 na serviranje kapetana Kristijana Šućura. Domaćin je dosta lutao u svojoj igri, bez pravog prijema, dozvolivši igračima Murse da povedu 13:6 i 20:14, što je pokazalo gostujuću kvalitetu, dok je Rovinjcima malo što je polazilo od ruke. Ipak, na serviranje iskusnog Vita Poropata, drugi set bolje otvara domaćin koji je poveo 2:0 i 4:1. Potom je nastupila vrlo ravnopravna igra s dosta poravnanja, 7:7, 14:14 i 20:20 na serviranje Roka Poropata. Pored toga što su se Rovinjci potajno nadali da bi mogli izjednačiti u setovima, gosti su poenima Šimunića, Odobašića i Ilića okrenuli igru na svoj mlin i osvojili i drugi set. Dosta uzbudljivo bilo je i u trećem setu u kojem su uz minimalnu prednost gosti diktirali igru. Nakon izjednačenja na 19:19, stvar je u svoje ruke uzeo kapetan K. Šućur i omogućio Mursi da slavi uvjerljivu pobjedu nakon 62 minute igre. (Iv. R.)