Marseille upisao šestu uzastopnu pobjedu, Ćaleta-Car igrao

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)

U derbiju 17. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille je na stadionu Velodrome pobijedio Bordeaux sa 3-1 upisavši šestu pobjedu u nizu.

Bordeaux je poveo u 31. minuti sjajnim pogotkom Yacinea Adlija sa više od 25 metara, no OM je u nastavku susreta uspio okrenuti rezultat. Izjednačio je Jordan Amavi u 48. minuti, za 2-1 je zabio Morgan Sanson u 60. minuti, a pobjedu domaćina potvrdio je Radonjić u sudačkoj nadoknadi.

Duje Ćaleta-Car je odigrao cijeli susret za OM, dok Toma Bašić nije nastupio za goste.

Reims je pobijedio St Etienne sa 3-1 ostvarivši prvu pobjedu u zadnjih šest kola. Strijelci za domaći sastav bili su Oudin (10), Dia (67) i Doumbia (90+2), dok je pogodak za goste zabio Hamouma (59).

Nantes je slavio protiv Dijona sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Blas u 73. minuti.

Na ljestvici vodi PSG sa 39 bodova, Marseille je drugi sa 34 boda, dok Lille na trećem mjestu ima 28 bodova. Rennes ima 27, a Bordeaux i Nantes po 26.

REZULTATI:
Marseille - Bordeaux  3-1 (Amavi 48, Sanson 60, Radonjić 90+1 / Adli 31)
Reims - St Etienne    3-1 (Oudin 10, Dia 67, Doumbia 90+2 / Hamouma 59)
Nantes - Dijon        1-0 (Blas 73)

U subotu:
Montpellier - PSG     1-3 (Paredes 41-ag / Neymar 74, Mbappe 76, Icardi 81)
Nica - Metz           4-1 (Cyprien 9, 41-11m, Ganago 59, Lees Melou 75 / Niane 74)
Rennes - Angers       2-1 (Niang 24, 80 / Alioui 90+3)
Strasbourg - Toulouse 4-2 (L. Kone 7, Thomasson 26, Ajorque 48, Mothiba 75 / Isimat-Mirin 3, Said 50)
Monaco - Amiens       3-0 (Ben Yedder 62, Maripan 66, Balde 69)