Vraća se na stazu - Nataša Ravnić, Istra (Milivoj MIJOŠEK)
Kuglačka prvenstva u konkurenciji prvoligaša i drugoligaša će se ipak nastaviti, odnosno privesti kraju. Odluka je to koju je Izvršni odbor HKS-a donio na sjednici održanoj u utorak. Kad je istarsko kuglanje u pitanju, to znači da će prvoligašice porečke Istre, članovi Prve B lige kuglači Istre Poreč te članovi Druge lige zapad kuglači pulskog Uljanika od 13. lipnja ponovno krenuti u borbu za bodove.
Kuglačice Istre su u trenutku prekida držale drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici nakon 16 kola i na toj će poziciji i zaključiti prvenstvo, nakon što se odigraju preostala dva kola. Mlaka je već osvojila naslov jer ima stopostotan učinak (32 boda), a Porečanke imaju 27 bodova, što je nedostižno za trećeplasiranu Podravku (21). U preostala dva kola Istra će prvo u goste Podravci, a potom će dočekati Karlovac.
Kuglači Istre nakon 16 kola drže šestu poziciju sa 16 bodova. Za drugoplasiranom Gorankom zaostaju tek dva boda, ali imaju i tek dva boda više od Bojovnika. U preostala dva kola čekaju ih gostovanje kod Poštara i domaći ogled s Koranom.
Kuglači pulskog Uljanika su prekid Druge lige zapad dočekali na šestom mjestu sa 17 bodova iz 18 utakmica. U preostala četiri kola čekaju ih tri domaća i jedan gostujući ispit. Nastavak natjecanja otvorit će gostovanjem kod Stare Hiže, a potom će ugostiti Rakovicu, Goranin i Karlobag.