Euroliga: Novi poraz Maccabija, Žižić solidan

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)

Košarkaši Maccabija iz Tel Aviva doživjeli su osmi uzastopni poraz u Euroligi, a u dvoboju 18. kola odigranom u Monte Carlu svladao ih je domaći Monaco sa 82-76.

Maccabi je vodio većim dijelom prvog poluvremena, ali je na veliki odmor Monaco otišao s dva koša prednosti (35-33). U drugom poluvremenu je domaća momčad polako gradila prednost do najvećih devet koševa i kobtrolirala rezultat do kraja dvoboja.

Ante Žižić je za Maccabi postigao 10 koševa (šut 4/6) i imao sedam skokova, jednu ukradenu loptu i dvije blokade, a najbolji u gostujućoj momčadi bio je Scottie Wilbekin sa 31 poenom.

U domaćoj momčadi najviše su se istaknuli Alpha Diallo i Donatas Motiejunas sa po 16 koševa svaki. Mike James je ubacio 12 poena, ali je podijelio čak 13 asistencija.

Monaco se izjednačio s Maccabijem po učinku (7-11), a momčadi se trenutačno nalaze na devetom i desetom mjestu ljestvice.

U srijedu su trebale biti odigrane još tri utakmice, ali sve su odgođene zbog velikog broja igrača pozitivnih na koronavirus. Odgođeni su dvoboji Fenerbahče - Real Madrid, Olympiakos - CSKA Moskva i Armani Milano - Alba Berlin.

Odgođen je i dvoboj Asvel - Bayern koji je trebao biti odigran u četvrtak, kad su na rasporedu četiri dvoboja: Uniks Kazanj - Anadolu Efes (17 sati), Crvena zvezda - Zenit (19.00), Panathinaikos - Žalgiris (20.00) i Bitci Baskonia - Barcelona (20.30).