SILESIA

Dijamantna liga Silesia: Rezultati

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Jamajčanka Shelly-Ann Fraser-Pryce i Šveđanin Armand Duplantis ostvarili su najvrednije rezultate na atletskom mitingu Dijamante lige u poljskoj Silesiji, prvom nakon Svjetskog prvenstva održanog prošlog mjeseca u Eugeneu.

Iskusna jamajčanska sprinterica u Silesiji je potvrdila sjajnu formu koja joj je u Eugeneu i donijela još jedno svjetsko zlato na 100 metara, ona je bila najbrža s novim najboljim rezultatom sezone od 10.66 sekundi, dok je čudesni 22-godišnji Duplantis, koji je u Eugeneu stigao do svjetskog naslova sa svjeskim rekordom od 6.21m, u Silesiji preskočio letvicu na visini od 6.10m.

Svjetske naslove novim su pobjedama potvrdili i Jamajčanka Shericka Jackson na 200m s rezultatom 21.84, Brazilac Alison Dos Santos na 400m s preponama sa 47.80, Amerikanka Chase Ealey u bacanju kugle sa 20.38m, Poljak Pawel Fajdek u bacanju kladiva sa 81.27m, Amerikanac Michael Norman na 400m sa 44.11, Kenijac Emmanuel Korir na 800m sa 1:45.72.

U Silesiji je nastupila i hrvatska rekorderka u bacanju koplja te olimpijska pobjednica u toj disciplini iz Rio de Janeira otprije šest godina Sara Kolak (27). Ona je zauzela sedmo mjesto sa skromnim rezultatom od 56.68 metara. Kolak je u Silesiji bacila gotovo šest metara slabije od svog najboljeg rezultata sezone (62.62m). Pobijedila je Japanka Haruka Kitaguchi sa 65.10m ispred 41-godišnje češke veteranke Barbore Špotakove sa 62.29m i Litvanke Livete Jasiunaite sa 61.79m.

Kolak je na nedavnom Svjetskom prvenstvu u Eugeneu ostala bez plasmana nakon tri prijestupa u kvalifikacijama, a uskoro ju očekuje nastup a Europskom prvenstvu u Muenchenu gdje će kopljašice imati kvalifikacije 18. kolovoza, a finale 20. kolovoza.

 

REZULTATI,
ATLETIČARI,
100m:
1. Trayvon Bromell (SAD)   9.95
2. Marvin Bracy (SAD)     10.00
3. Ackeem Blake (Jam)     10.00
400 m:
1. Michael Norman (SAD)   44.11
2. Kirani James (Gre)     44.55
3. Bryce Deadmon (SAD)    44.68
400m prepone:
1. Alison Dos Santos (Bra) 47.80
2. Khallifah Rosser (SAD)  48.30
3. Wilfried Happio (Fra)   48.74
dalj:
1. Miltiadis Tentóglou (Grč) 8,13m
2. Steffin McCarter (SAD)    8,09
3. Maykel Masso (Kuba)       8,09
troskok:
1. Andy Diaz (KKuba)          17,53m
2. Pedro Pablo Pichardo (Por) 17,29
3. Zhu Yaming (Kina)          17,25
koplje:
1. Jakub Vadlejch (Češ)       86,68m
2. Julian Weber (Njem)        84,94
3. Curtis Thompson (SAD)      82,39
motka:
1. Armand Duplantis (Šve)     6,21m
2. Sondre Guttormsen (Nor)    5,73
3. Ernest John Obiena (Fil)   5,73
ATLETIČARKE,
100m:
1. Shelly-Ann Fraser-Pryce (Jam) 10.66
2. Aleia Hobbs (SAD)             10.94
3. Marie-Josée Ta Lou (O. Bje)   11.00
200m:
1. Shericka Jackson (Jam)        21.84
2. Shaunae Miller-Uibo (Baha)    22.35
3. Jenna Prandini (SAD)          22.39
400m:
1. Femke Bol (Niz)               49.75
2. Natalia Kaczmarek (Polj)      49.86
3. Candice Mcleod (Jam)          50.22
800 m:
1. Ajee Wilson (SAD)             1:58.28
2. Sage Hurta (SAD)              1:58.40
3. Anita Horvat (Slo)            1:58.96
1500 m:
1. Diribe Welteji (Eti)          3:56.91
2. Gudaf Tsegay (Eti)            3:58.18
3. Hirut Meshesha (Eti)          4:00.93
3000 m:
1. Sifan Hassan (Niz)               8:39.27
2. Ejgayehu Taye (Eti)              8:40.14
3. Margaret Chelimo Kipkemboi (Ken) 8:40.96
vis:
1. Safina Sadulajeva (Uzb)     1,92m
2. Jaroslava Mahučih (Ukr)     1,92
3. Katerina Tabašnik (UKR)     1,88
kugla:
1. Chase Ealey (SAD)           20,38m
2. Jessica Schilder (Niz)      19,84
3. Sarah Mitton (Kan)          19,44
koplje:
1. Haruka Kitaguchi (Jap)      65,10m
2. Barbora Špotakova (Češ)     62,29
3. Liveta Jasiunaite (Lit)     61,79
--------------------------------------
7. SARA KOLAK (HRV)            56,68

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter








Web kamere

Pula

Pula: Golden Gate of
Pula: Golden Gate of

Pula

Pula: Amphitheater
Pula: Amphitheater