(HVS)
Hrvatska muška U18 vaterpolska reprezentacija, koja je osvojila naslov svjetskih prvaka, dočekana je sinoć u Zračnoj luci Franjo Tuđman u Zagrebu.
Mlade Barakude u Zagreb su sletjele u 21.35 sati, a dočekali su ih članovi obitelji, prijatelji, navijači i predstavnici Hrvatskog vaterpolskog saveza.
Izabranici Hrvoja Koljanina naslov svjetskih prvaka osvojili su u portugalskom Rio Maioru, pobjedom protiv SAD-a u finalu nakon peteraca, ukupnim rezultatom 21:20. Hrvatska je time ponovila uspjeh U18 generacije iz 2016. godine.
Igrači su po dolasku pozirali s pobjedničkim pokalom i zlatnim medaljama, a u izjavama su istaknuli zajedništvo i atmosferu unutar momčadi kao jedan od ključnih razloga uspjeha.
Posebno emotivan bio je susret igrača s obiteljima koje su ih pratile tijekom turnira. Među njima je bila i obitelj reprezentativca Duje Burazina. Njegova majka Jelena Burazin ranije je privukla pažnju emotivnom porukom u kojoj je opisala ponos roditelja koji su pratili nastup hrvatske reprezentacije.
Duje Burazin ranije je svoje pogotke za plasman u polufinale posvetio prabaki, koja je preminula na dan finalne utakmice prvenstva Hrvatske između Jadrana i Mladosti, a sahranjena je dok je on putovao prema Portugalu.