(IBS)
Boćari Oslića pobjednici su ovogodišnjeg Kupa Istre u četvorkama. Završni turnir, u organizaciji Boćarskog saveza Grada Buzeta, odigran je u subotu, 27. lipnja, u boćarskoj dvorani u Kozarima.
Oslići su do naslova stigli uvjerljivom pobjedom u finalu, u kojem su s glatkih 13:0 svladali Umag, dosadašnjeg branitelja titule. Time su prekinuli trogodišnju dominaciju Umažana u ovom natjecanju.
Osvajanjem istarskog županijskog kupa Oslići su izborili pravo nastupa na Kupu Hrvatske, koji će se od 25. do 27. rujna održati u Sinju i Trilju.
Za Osliće su nastupili Gracijano Krivičić, Klaudio Krivičić, Patrik Krivičić, Valter Krivičić i Roberto Škrgat.
Umag su predstavljali Božo Šorgo, Manuel Šorgo, Denis Bernardis, Cvetko Medica i Ivan Pavelić.