Ritmička gimnastika

Gazela Cup u Puli okupio 450 sudionika iz osam zemalja: Domaće natjecateljice osvojile niz medalja

| Autor: Glas Istre
(KSRG 'Gazela' Pula)

(KSRG 'Gazela' Pula)


U organizaciji Kluba sportsko ritmičke gimnastike Gazela, proteklog je vikenda u Puli održano 18. izdanje međunarodnog turnira u ritmičkoj gimnastici "Gazela Cup 2026".

Turnir je održan povodom Dana Grada Pule, a okupio je oko 450 natjecatelja, trenera i sudaca iz Hrvatske, Slovenije, Italije, Bosne i Hercegovine, Češke, Švicarske, Srbije i Austrije. Time je, ističu organizatori, natjecanje još jednom potvrdilo međunarodni karakter i važnost na sportskoj karti regije.

Domaći klub Gazela nastupio je s 12 natjecateljica u individualnom programu te 46 gimnastičarki u grupnom slobodnom programu. Porezne gimnastičarke ostvarile su niz visokih plasmana i osvojile više medalja u različitim kategorijama.

Svečano otvaranje prvog dana natjecanja uveličao je gradonačelnik Pule Peđa Grbin, koji je pozdravio okupljene sportaše, trenere i goste te istaknuo važnost sporta i mladih u zajednici.

U apsolutnom individualnom programu, u konkurenciji kadetkinja, Tia Grbac osvojila je treće mjesto bez rekvizita, peto mjesto s obručem i osmo mjesto s čunjevima, dok je Vita Ferlin bila četvrta bez rekvizita i s obručem te sedma s loptom. Kod mlađih juniorki Jana Kancijanić zauzela je četvrto mjesto s obručem, osmo s loptom i peto s čunjevima, a Niki Ivetić peto mjesto s obručem, deveto s loptom i peto s trakom.

(KSRG 'Gazela' Pula)(KSRG 'Gazela' Pula)

U slobodnom individualnom programu, među mlađim kadetkinjama, Maša Petrić osvojila je prvo mjesto s loptom te 12. mjesto bez rekvizita. Polina Melnyk bila je druga s loptom i 17. bez rekvizita, Dora Dobrila osma s obručem i 13. bez rekvizita, dok je Vita Jodanović zauzela sedmo mjesto s obručem i 16. mjesto bez rekvizita. U konkurenciji kadetkinja Ema Žužić osvojila je drugo mjesto s loptom i peto mjesto bez rekvizita.

U slobodnom programu light, u kategoriji mini, Lea Sandrić osvojila je prvo, a Nina Damjanović drugo mjesto bez rekvizita. Kod mlađih kadetkinja Korina Kancijanić osvojila je treće mjesto bez rekvizita.

U slobodnom grupnom programu mlađe kadetkinje Gazele osvojile su prvo i treće mjesto. Pobjedničku ekipu činile su Ria Šijan Vijatović, Maris Baretić, Vita Julia Koutek, Ena Vekić i Lana Pocrnjić, dok su treće mjesto osvojile Greta Ćus, Ema Mirna Tukić, Elin Deak i Tamara Ostojić.

Kod mlađih juniorki Gazele su osvojile drugo, peto i sedmo mjesto. Drugo mjesto pripalo je sastavu u kojem su nastupile Ivona Paćelat, Ela Orbanić, Agata Ferlin, Matea Duno Milešić i Lucija Damjanović. Peto mjesto osvojile su Nika Jurić, Tia Maria Mauzer, Maryam Mahmić i Gea Paulišić, a sedmo Tena Čizmarević, Erin Šobot, Nikol Šupuković, Aurora Volterrani i Ema Lovrić.

U konkurenciji juniorki Gazele su osvojile treće i četvrto mjesto. Treće su bile Lana Zagoranski, Lena Pušar, Katja Ostojin, Karla Jugovac i Lejla Halilović, dok su četvrto mjesto osvojile Ema Idrizi, Mila Miletić, Nicol Kalanj i Nika Kalanj.

(KSRG 'Gazela' Pula)(KSRG 'Gazela' Pula)

Seniorke Gazele osvojile su drugo mjesto, a nastupile su Ana Polčić, Dora Galić, Korina Benčić, Lana Miletić i Sara Fabris.

U slobodnom programu duo i trio, u konkurenciji mlađih kadetkinja, nastupile su Karla i Sofia Škuflić te Lena Lalović i Greta Benazić, dok su kod mlađih juniorki Larissa Lovrić i Vita Kalagac osvojile šesto mjesto. U seniorskoj konkurenciji Katarina Lena Ilić, Martina Brgić i Zoja Špada osvojile su treće mjesto.

Iz Kluba sportsko ritmičke gimnastike Gazela istaknuli su zadovoljstvo organizacijom turnira, nastupima gimnastičarki i postignutim rezultatima. Zahvalili su sudionicima, trenerima, roditeljima, volonterima i publici koji su, kako navode, pridonijeli još jednom uspješnom izdanju Gazela Cupa.

Klub je zahvalio i Gradu Puli, Sportskoj zajednici Grada Pule, Turističkoj zajednici Grada Pule, Sportskoj zajednici Istarske županije, Gimnastičkom savezu Istarske županije i Zakladi za sport Grada Pule na podršci i pomoći u realizaciji natjecanja, kao i partnerima i donatorima Dankuchen Studiju Pula, Arena Hospitality Groupu, Pekari Primavera i Condi.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twitter







Trenutno na cestama