Europsko prvenstvo

Cernogoraz do Glasnovića: Dvije medalje u trapu za Hrvatsku

| Autor: Hina
(Arhiva Glasa Istre)

(Arhiva Glasa Istre)


Hrvatski strijelci nastavili su nizati uspjehe na Europskom prvenstvu koje se održava u francuskom Chateaurouxu pa je tako Josip Glasnović osvojio zlatnu, a Giovanni Cernogoraz srebrnu medalju u disciplini trap solo.

Cernogoraz, Anton i Josip Glasnović osvojili su dva dana ranije momčadsko srebrno odličje u trapu.

Dvije medalje bile su osigurane za Hrvatsku u ovoj novoj disciplini na Europskom prvenstvu, trap solo, nakon što su Cernogoraz i Josip Glasnović izborili međusobni finalni dvoboj u kojem je bolji bio potonji hrvatski strijelac. Broncu su na kraju osvojili Poljak Tomaš Pasierbski i Slovak Erik Varga.

Kompletno natjecanje u trap solo je bilo vrlo zanimljivo, a prvi hrvatski okršaj dogodio se u četvrtfinalu kada su se međusobno borila braća Glasnović. Josip je bio uspješniji od Antona, a kasnije je Josip nanizao i ostale pobjede do kraja natjecanja.

Nova šansa za hrvatsku medalju na prvenstvu bit će disciplina trap trio koja je na rasporedu u srijedu.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter








Trenutno na cestama