Međunarodni turnir "Kup Samobora"

Mladim istarskim džudašima sedam odličja u Samoboru

(Foto: Istarski borac)

Održano je 31. izdanje međunarodnog judo turnira za mlađe dobne uzraste "Kup Samobora". Turnir je okupio 49 klubova s 529 natjecatelja uzrasta od U-10 do U-18, pristiglih iz šest europskih država, a boje Istarske županije branili su članovi Istarskog borca iz Pule i Meta iz Labina te zajedničkim snagama osvojili sedam medalja.

Među njima je jedna bila zlatnog sjaja, a njom se okitio Franko Brljafa (U-12) upisavši četiri pobjede u kategoriji do 55 kilograma, koja je okupila pet judaša te su se borili svatko protiv svakog. Njegova klupska vršnjakinja Foška Ilovar nastup je završila sa srebrom oko vrata (+52 kilograma), dok je u Labin iz Samobora stiglo pet medalja. Srebrnu medalju je osvojila Viktorija Stojić (U-18, do 44 kilograma), dok su bronce izborili Fran Bačac (U-18, do 81 kilograma), Kristiano Mariano (U-18, do 90 kilograma), Darian Starčić (U-14, do 34 kilograma) te Nola Fornažar (U-14, do 40 kilograma).