Tea Peteh
S današnja tri plova zaključen je nastup terceta jedriličara pulskog Uljanika na Svjetskom prvenstvu klase ILCA 6 u Poljskoj. Nakon ukupno šest finalnih plovova u zlatnoj skupini Rovinjka Tea Peteh, koja je nedavno izabrana za najbolju sportašicu Grada Pule a ove je godine postala državna prvakinja u ovoj klasi do 19 i 21 godine, osvojila je 19. poziciju u konkurenciji mlađih jedriličarki sa 177 negativnih bodova.
Nakon odličnog jedrenja u prvih šest plovova kad je upisala čak tri treća mjesta čime je u zlatnu skupinu ušla s odlične devete pozicije, Peteh je, nažalost, u finalnoj skupini malo popustila. U jučerašnja je tri plova redom osvojila 13, 22. i 37 mjesto što je bilo dovoljno za ukupno 19. mjesto u ovoj olimpijskoj klasi. Druga jedriličarka s Bunarine na ovom prvenstvu, Iva Rokvić, zauzela je vrlo dobro 43. mjesto s 281 negativnim bodom, a u zadnja tri plova ostvarila je 37, 43. i osmo mjesto što joj je i najbolji plasman na prvenstvu.
Najbolja hrvatska predstavnica u ovoj konkurenciji bila je Petra Marendić koja je na koncu osvojila šesto mjesto sa 106 bodova uz pobjedu u 11. plovu. Naslov svjetske prvakinje osvojila je Talijanka Emma Mattivi s 54 boda, ispred sunarodnjakinje Ginevre Caracciolo s 68 bodova i Nizozemke Roos Wind s 80. Treći »uljanikovac« na prvenstvu Tedi Leonardelli, deveti s posljednjeg Europskog prvenstva, zauzeo je 52. mjesto s 307 bodova iz 12 plovova u konkurenciji mladih jedriličara.
U posljednja tri plova upisao je 59, 56. i 32. mjesto. Najbolji hrvatski predstavnik u toj konkurenciji je Lovre Bakotić na 19. mjestu sa 175 bodova, a naslov je osvojio Talijan Mattia Cesana sa 62 boda ispred Ukrajinca Dima Karabadzhaka s 90 i Nizozemca Hidde Schraffordta sa 105 bodova. U klasi ILCA 6 za jedriličare slavio je Novozelanđanin George Lane s 35 bodova ispred Crnogorca Nikole Golubovića sa 37 i Britanca Jon Emmeta s 38 bodova, a najbolji hrvatski jedriličar bio je Alec Cvinar na šestom mjestu s 54 boda.