KRAKOV

EI 2023.: Dea Bolanča zaustavljena u osmini finala

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Hrvatska boksačica Dea Bolanča poražena je u borbi osmine finala, u kategoriji do 57 kilograma, na Europskim igrama koje se održavaju u Poljskoj.

Od Bolanče je bolja bila danska predstavnica Melissa Juvonen Mortensen s 5-0. Bio je to drugi poraz za hrvatski boks u utorak, na Igrama, jer je ranije istim rezultatom poražen Petar Krešimir Knežević u kategoriji do 71 kilograma. Njega je svladao Francuz Makan-Vie Traore.

U srijedu će troje hrvatskih predstavnika imati četvrtfinalne borbe. Prva će u ring Sara Beram u kategoriji do 60 kilograma, a njena suparnica bit će Srpkinja Natalia Shadrina. Ta je borba predviđena u 13.30 sati.

U 15.15 sati četvrtfinalni meč u kategoriji do 80 kilograma ima Gabrijel Veočića, a na putu prema polufinalu mu stoji Estonac Stiven Aas. Potom od 15.45 sati Marko Čalić u kategoriji do 92kg ima zakazani četvrtfinalni dvoboj protiv Irca Jacka Marlyja.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter