(Hina/EPA)
Treće izdanje Baške Oštarije Trail održano je u subotu po planu, te su unatoč kiši postignuti odlični sportski rezultati, posebno u utrci na 11 kilometara dugoj utrci “Četiri vrha”, kojom su se obišli vrhovi Kiza, Badanj Basiča i Debela Kosa i time savladala razlika nadmorske visine od 750 metara.
Najbolje vrijeme od 1 sat, 13 minuta i 24 sekunde ostvario je Dane Opara (HPD Mosor), drugoplasirani je Krešimir Mrčela (Okit), a trećeplasirani Matej Ivančić (Ak Susedi).
U konkurenciji atletičarki najbolje vrijeme ( 1:36:56) ostvarila je Mila Ozretić (TK Strka), drugo vrijeme ( 1:40.38) ostvarila je Ana Marija Grgurić, a treće (1: 42:37) Lana Ostojić (AK Plitvice).
I muškarci i žene utrkivali su se istom stazom i prošli sva četiri vrha.
U manje zahtjevnij utrci od sedam kilometara bilo je raznoliklih suddionika, od djece do odraslih, pa i jedna osoba s invaliditetom, a najbrže su stazu savladali Filip Radoš (Klub Dobra berba), Mihovil Budanko (AK Knin) i Ivan Marušić (Utratrail Dinarides). U ženskoj konkurenciji pobjedila je Dora Mlinarić (AK Knin), druga je bila Radmila Maksimović (AK Šibenik) i treća Lena Mišić (Sport Team Mišić).
U ime Parka Prirode Velebit kao suorganizatora Ivana Svetić rekla je za Hinu da je sve proteklo dobro, iako se dio učesnika dobro smočio, jer se vrijeme mijenjalo kao da se utrka održava u tri godišnja doba.
“Najvažnije je da se nitko nije ozlijdio, a nama je drago da su svi sudionici na kraju utrke bili vidno zadovoljni”, rekla je Svetić.
IZ AK Velebit poručili su takođeer da natjecatelji nisu imali primjdne na organizaciju natjecanja, te da je uz pokroviteljstvo Općine Karlobag u planu održavanje i “Baške Oštarije Trail 2024. godine”.