Serie A: Pet golova Bologne, Nikola Moro asistent

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)

Nogometaši Bologne na uvjerljivi su način obavili gostovanje u 36. kolu talijanske Serie A, pobijedili su Cremonese s 5-1.

Utakmica je bila riješena nakon uvodnih 45 minuta koliko je trebalo gostima iz Bologne za čak tri pogotka. Strijelci su u prvom dijelu bili Arnautović u 14., Ferguson u 27. minute te Posch koji je pogodio u nadoknadi prvog dijela.

U 69. minuti u igru je za Bolognu ušao hrvatski nogometaš Nikola Moro koji je samo tri minute kasnije sjajno asistirao Orsoliniju, a ovaj je pogodio za čak 4-0 gostujućeg sastava. Premda je Bologna u završnici imala igrača manje postigla je novi pogodak, u 80. je Sansone zabio za 5-0, dok je domaćin ipak došao do počasnog gola, a strijelac je u 91. minuti bio Ciofani.

Nakon samo jedne sezone igranja u Serie A nogometaši Cremonesea se vraćaju u drugoligaško okruženje.

Bila je ovo prva ligaška pobjeda Bologne nakon šest utakmica u nizu bez slavlja, a  s ova tri boda se popela na deveto mjesto ljestvice.

U nedjelju će igrati Lecce - Spezia, Torino - Fiorentina, Napoli - Inter i Udinese - Lazio, dok će se 36. kolo zaključiti u ponedjeljak utakmicama Roma - Salernitana i Empoli - Juventus.

Serie A, 36. kolo:

Cremonese - Bologna 1-5 (Ciofani 90+1 / Arnautović 14, Ferguson 27, Posch 45+1, Orsolini 62, Sansone 80)