(Hina/EPA)
Novo vrijeme iz Makarske treći je polufinalist Hrvatskog futsal kupa nakon što je u četvrtfinalu sa 3-0 (1-0) svladalo Bjelovar.
Novo Vrijeme uspostavilo je dominaciju od prve minute dvoboja, Bjelovar je u isti ušao pomalo impresioniran, no brzo se konsolidirao i dobro parirao aktualnom prvaku i branitelju naslova. Ipak, Novo Vrijeme na odmor je otišlo s minimalnom prednosti nakon što je Brazilac Jefferson snažnim udarcem matirao odličnog vratara Bjelovara Nikolu Beljana. Makarani su udvostručili svoju prednost početkom nastavka kada je zabio drugi Brazilac, Lima, udarcem s lijeve strane. U posljednjih 10 minuta dvoboja Bjelovar je krenuo u igru s golmanom-igračem, a to je iskoristio vratar Novog Vremena Filip Bašković koji udarcem sa svoje gol linije pogađa prazna vrata za 3-0.
Ranije u petak je drugoligaš Murter iznenadio splitsku Torcidu i boljim izvođenjem šesteraca sa 7-4 (4-4) prošao u polufinale, dok je Pula Stanoinvest pobijedila šibensku Crnicu sa 3-0.
U posljednjem četvrtfinalnom susretu od 20.15 sati sastat će se Futsal Dinamo i Šibenik 1983, a nakon tog susreta bit će održan i ždrijeb polufinalnih parova koji će se igrati u nedjelju. Finale j na programu u ponedjeljak od 18.30 sati.