RABAT

Klupsko SP: Al Hilal u polufinalu

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Azijski predstavnik na Svjetskom klupskom prvenstvu, saudijski Al Hilal plasirao se u polufinale svladavši u subotu u Rabatu prvaka Afrike Wydad iz Casablance sa 6-4 boljim izvođenjem 11-eraca nakon što je u 120 minuta rezultat bio 1-1.

Wydad je bio nadomak plasmana u polufinale jer je do treće minute sudačke nadoknade drugog poluvremena vodio sa 1-0 golom El Amlouda (52). No, tada je Al Hilal dobio kazneni udarac kojega je Kanno (90+3-11m) iskoristio za poravnanje.

Kako u dodatnih pola sata nije bilo pogodaka, pristupilo se izvođenju 11-eraca u kojemu je svih pet igrača Al Hilala bilo precizno, dok je prvi izvođač u redovima Wydada Attiyat Allah pogodio vratnicu.

Al Hilal će u polufinalu u utorak u Tangeru igrati protiv prvaka Južne Amerike, brazilskog Flamenga.

U drugom polufinalu u srijedu će u Rabatu igrati europski prvak Real Madrid i bolji iz ogleda sjevernoameričkog prvaka Seattle Soundersa i afričkog doprvaka Al Ahlyja iz Kaira.


Podijeli: Facebook Twiter