AEK i Olympiakos u polufinalu Kupa

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)

Nogometaši AEK-a i Olympiakosa izborili su plasman u polufinale grčkog nogometnog Kupa.

AEK u dvije utakmice nije imao previše problema protiv vodećeg sastava druge lige Panserraikosa. U prvom susretu u Ateni je slavio sa 3-0, dok je u srijedu na gostovanju pobijedio sa 3-1.

Dva gola je zabio Petros Mantalos (21, 52), a jedan Theodosis Macheras (80), dok je pogodak za domaći sastav zabio Andreas Katsantonis (49).

Hrvatski reprezentativac Domagoj Vida nije nastupio za AEK kojeg u polufinalu čeka Olympiakos nakon što je u oba četvrtfinalna susreta porazio Aris sa po 1-0.

Aris je u uzvratu pred svojim navijačima pri rezultatu 0-0 u 85. minuti imao jedanaesterac, ali Gray nije bio precizan, a tri minute kasnije pobjedu gostima donio je Youssef El-Arabi.

U preostala dva četvrtfinala susreta sastaju se Lamia - Apollon Paralimnio (2-1), te Panathinaikos - PAOK (0-2).