Rukomet

Uz najbolje izdanje, do domaće pobjede: Labudice u nedjelju dočekuju Dugo Selo

| Autor: Branko Biočić
(Snimio Branko Biočić)

(Snimio Branko Biočić)


Nakon poraza 31:28 u srijedu u Varaždinu od Koke, rukometašice Rudara u 3. kolu Prve lige za žene, u nedjelju u 19 sati na domaćem parketu dočekuju ekipu Dugog Sela ‘55. Labinjanke su motivirane, željne nove pobjede i odlučne da bodovi ostanu u Labinu. Rudar želi u drugom nastupu pred domaćom publikom osvojiti oba boda. Utakmica protiv Dugog Sela bit će važan ispit, ali i prilika da ekipa pokaže karakter, zajedništvo i kvalitetu koju gradi već sezonama.

Gošće iz Dugog Sela ove sezone traže stabilnost u rezultatima, no u ranijim međusobnim susretima pokazale su da znaju biti neugodan suparnik. Ušle su u prvenstvo s dva poraza, ali protiv ekipa koje će se boriti za vrh lige. Ipak, Labinjanke su prošle sezone slavile u okršajima s Dugim Selom u oba međusobna susreta što im daje dodatno samopouzdanje pred novi okršaj. Stručni stožer Rudara naglašava kako ključ leži u fokusu i motivaciji, koncentriranoj obrani i strpljivom napadu, ali i naglašava važnost discipline tijekom cijelog susreta. Klub poziva sve ljubitelje rukometa da dođu i podrže domaće rukometašice u borbi za dva boda, a trener Diego Datos očekuje zahtjevnu utakmicu.

- Znamo njihov igrački potencijal i nisu ekipa koju smijemo podcijeniti. Utakmica u srijedu ostavila je tragove te radimo na tome da saniramo ozlijeđene igračice do nedjelje. Prošlost nas ne smije zavarati i moramo od prve do zadnje minute biti motivirani, ali i strpljivi i mudri. Ako budemo na visini zadatka i pružimo jedno od svojih najboljih izdanja, siguran sam da ćemo na kraju biti zadovoljni. Situacija nije bajna, međutim djevojke su već u više navrata pokazale da mogu i žele povući kada je najpotrebnije. Naša publika je naš osmi igrač. Njihova podrška nas nosi, posebno u teškim trenucima. Iako imamo određenih problema sa sastavom, sigurno je da će one koju budu istrčale na teren dati svoj maksimum da ostvarimo naš cilj - rekao je Datos.

Ana Jajčević je u prve dvije utakmice nove sezone bila najbolji strijelac Labudica i tako nastavila gdje je stala u prošlom prvenstvu.

- Dugo Selo su jedna mlada i poletna ekipa i nikako ih ne smijemo podcijeniti. Imamo malo problema s ozljedama, ali na nama je da odradimo sve što smo se dogovorili i da svaka od nas da svoj doprinos u ovom susretu. Vjerujem u svoju ekipu i uvjerena sam da ćemo odigrati odličnu utakmicu. Ovim putem pozivam publiku da nas, kao i uvijek, dođe bodriti u što većem broju - rekla je Jajčević.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter








Trenutno na cestama