Karate

Finida uspješna na 4. Cupu Rudolf Perešin

Proteklog vikenda je u Križu organiziran međunarodni karate turnir u borbama i izvođenju kata za sve uzraste 4. Cup Rudolf Perešin. Na turniru je nastupilo 624 natjecatelja iz 59 klubova i 8 država (Austrija, BiH, Hrvatska, Egipat, Mađarska, Makedonija, Njemačka i Slovenija), a za porečki Karate klub Finida bio je to vrlo lijep karate vikend budući da su njegovih 6 natjecatelja u katama i borbama u jakoj konkurenciji osvojili čak 8 medalja: 2 zlatne, 4 srebrne i 2 brončane te su na osnovu toga, u ukupnom poretku klubova u katama, zauzeli 6. mjesto, a u sveukupnom plasmanu 14. mjesto.

Prvo mjesto u katama osvojili su Lucija Jozić u kategoriji cicibanki do 7 godina i Damir Krsnik u kategoriji veterani 35+. Srebro su, pak, osvojili Cintya Radovan u kategoriji mlađih učenica, Amir Rešidović u kategoriji veterani 35+ te ekipni sastavi mlađih učenica Marija Šimunović, Kate Radović i Cintiya Radovan, odnosno veterani Amir Rešidović, Damir Krsnik i Rudolf Tidlačka. Bronca je u katama pripala Mariji Šimunović u kategoriji mlađih učenica, kao i Luciji Jozić u borbama u kategoriji do 32 kilograma. (I. C.)