ISTRA 1961

FOTO / SJAJNI ZELENO-ŽUTI ZAUSTAVILI VODEĆU MOMČAD: Bande i Mišković u završnici potopili Bjeličin Osijek

| Autor: Ivica CEROVAC

Serija od tri uzastopna poraza Istre 1961 prekinuta je kad se malo tko tome nadao, u utakmici protiv Osijeka koji je na Drosinu stigao kao prvoligaški lider s četiri pobjede i jednim remijem u pet uvodnih kola.

U večeri sjajno raspoloženih golmana, Ivušića i Lučića koji su zaustavljali sve što je išlo u mrežu, Puljani su slomili Osječane u samoj završnici.

Najprije je u 83. minuti Bande postigao svoj četvrti ovosezonski pogodak za 1:0, da bi u trećoj minuti sudačke nadoknade vremena konačnih 2:0 postavio Mišković, koji je četiri minute kasnije zamijenio upravo Bandea.

Istra 1961 – Osijek 2:0

Utakmica 6. kola Prve HNL: Istra 1961 – Osijek 2:0 (0:0). Gradski stadion Aldo Drosina, Gledatelja: 621. Sudac: Ivan Bebek (Rijeka) -6. Pomoćnici: Crnčić (Vrbovec) i Pajić (Rijeka). Strijelci: 1:0 Bande (83'), 2:0 Mišković (90'). Žuti kartoni: Blagojević, Beljo (Istra 1961), Bohar, Nejašmić (Osijek).

ISTRA 1961: Lučić 7, Navarro 6,5, Matić 6,5, Galilea 6,5, Marin 6 (od 80. Daničić -), Blagojević 6 (od 60. Mlinar 6), Perera 6, Mahmoud 7,5, Serderov 6 (od 60. Lisica 6,5), Beljo 6,5, Bande 7,5 (9d 89. Mišković -).

OSIJEK: Ivušić 7, Bralić 6, Škorić 6, Lončar 5,5 (od 39. Nejašmić 5,5), Miloš 6, Žaper 6 (od 85. Pilj -), Jugović 6 (od 67. Gržan 6), Kleinheisler 6 (od 67. Hiroš 5,5), Bočkaj 6, Mierez 6, Bohar 5,5 (od 67. Mance 5,5).