Raul Kumar (Snimio Milivoj Mijošek)
Nogometaši pulskog prvoligaša bili su aktivni i 1. svibnja. Odradili su trening u klupskom kampu u Balama pripremajući se za pretposljednji domaći ispit sezone, onaj koji ih u ponedjeljak očekuje protiv Slaven Belupa. Glavna vijest s treninga je da se Josip Radošević priključio suigračima u radu i samim time bit će u konkurenciji za ogled, baš kao što je to trener Krešimir Režić i najavio uoči gostovanja kod Gorice. Upitni su za nastup tek Silvio Goričan i Nik Škafar Žužić, koji su trenirali sa strane. Bit će to susret dviju momčadi koje su osjetno pale u formi ovog proljeća. Istra 1961 ima pet poraza u nizu, odnosno deset poraza u zadnjih 12 utakmica, dok je koprivnički sastav bez pobjede u zadnjih osam kola.
- Oni su u slabijoj formi, a zadnji put su pobijedili baš nas, bilo je 2:1 u Koprivnici. Bit će to u ponedjeljak zanimljiva, tvrda utakmica jer i jednima i drugima treba pobjeda - rekao je 18-godišnji stoper pulskog sastava Raul Kumar. - Mi ćemo se baciti na glavu za tri boda. Idemo na sve ili ništa. Bez obzira na to što im nedostaje velik broj igrača, na njihova će mjesta igrati drugi koji će nastojati iskoristiti priliku i to nam sigurno neće biti prednost. Ne obaziremo se na to, imamo isti pristup u svakoj utakmici, neovisno o tome tko je na drugoj strani terena.
Osim što koprivničkoj momčad nedostaje praktički cijela zadnja linija, neće biti niti Ilije Nestorovskog koji je često Zeleno-žutima zagorčavao život.
- To znači da će nama u obrani biti malo lakše, ali sad su im najraspoloženiji napadači Dabro i Mitrović, koji su bili strijelci i protiv Vukovara u prošlom kolu. Sjećam se da je Dabro u prošloj utakmici protiv nas asistirao za gol čim je ušao pa da ćemo obratiti posebnu pažnju na njega. Za Mitrovića znamo da nam je radio probleme kad smo zadnji puta igrali s njima u Koprivnici, tako da ćemo se dobro pripremiti za njih dvojicu. Napravit ćemo sve da pobijedimo, time bi ih preskočili na ljestvici i prekinuli niz poraza. To smo pokušali i u prethodnim utakmicama, ali nije išlo. Pobijedimo li u ovom susretu, opet ćemo biti šesti. Budemo li pravi, držali se zajedno i pridržavali se trenerovih uputa, mislim da bi trebali uzeti tri boda. Igramo pred našim navijačima, a nadam se da će biti dosta gledatelja i da ćemo na kraju zajedno proslaviti pobjedu.
Bit će ovo treći susret u kojem će na pulskoj klupi biti Režić, ali prvi za kojeg je mogao pripremati momčad cijeli tjedan. Kao što se moglo očekivati, ima i dosta novosti u radu na treninzima. Prednost u odnosu na Slaven je i u tome što su Režićevi pomoćnici Ivica Sertić i Luka Šarlija Koprivničanci, što znači da dobro poznaju situaciju u momčadi trenera Gregurine.