SERIE A

Sassuolo seli u niži rang, ali za Erlića je još gora vijest ozljeda uoči EURO-a

| Autor: Hina
(Snimio Andrea Vignoli)

Nogometaši Frosinonea korak su do ostanka u elitnom razredu talijanskog nogometa nakon što su u susretu 37. kola na gostovanju pobijedili Monzu sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Walid Cheddira u devetoj minuti.

Frosinone kolo prije kraja ima 35 bodova, dva više od Emolija na 18. poziciji.

Vrlo blizu pobjede bio je i Empoli koji je na gostovanju kod Udinesea odigrao 1-1.

Gosti su poveli u 90. minuti golom M’Baye Nianga iz kaznenog udarca, a izjednačio je u 14. minuti nadoknade Lazar Samardžić, također s bijele točke. Udinese je remijem zadržao bod više od Empolija koji se i dalje nalazi u opasnoj zoni.

Rezultati iz Monze i Udina označili su kraja nadanja za Sassuolo koji nakon 11 prvoligaških godina seli u Serie B.

U prvom nedjeljnom susretu Sassuolo je kod kuće, u još jednom derbiju začelja, izgubio od Cagliarija sa 0-2.

Nakon prvog poluvremena bez pogodaka, gosti dolaze u vodstvo pogotkom Pratija u 71. minuti. Na 2-0 je povećao Lapadula udarcem s bijele točke u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Hrvatski nogometaš Martin Erlić je igrao za Sassuolo do 20. minute kada je zamijenjen zbog ozljede.

U nedjelju se još sastaju Inter – Lazio, te Roma – Genoa, dok će u ponedjeljak igrati Salernitana – Verona, te Bologna – Juventus.

Uoči zadnjeg kola poznata su dva putnika u niži rang natjecanja, to su već od ranije otpisana Salernitana, te Sassuolo.