FOTO / Istra 1961 i Hajduk remizirali na Drosini. Hajduk spasila golčina Perišića

| Autor: Ivica Cerovac, Roberto Car
(Snimio Luka Batelić / Pixsell)

Istra 1961 - Hajduk 1 : 1

Gotova je utakmica, 1:1.

90+6' Puca F. Čuić, Majkić brani

90+3' Sjajna prilika za Vuka, samo korner. Nakon ubačaja iz kuta M. Čuić pucao glavom ravno u Buljana

Igrat će se još barem 7 minuta sudačke nadoknade

89' Ušao Jurak, izišao Pukstas

81' F. Čuić žuti karton

Ùšli Maurić i M. Čuić, izišli Ćalušić i Ekong. Kod Hajduka ušli F. Čuić I Durdov, izišli Trajkovski i Sigur

79' Uremović zabio nakon kornera, Čulina poništio pogodak zbog igranja rukom

71' Žuti karton Sigur

69' Nastavila se utakmica

68' Ušli Hujber i Vuk, izišli Koski i Filet

Sudac označio kratkotrajni prekid dok se dim ne raziđe

(Snimila čitateljica Glasa Istre)(Snimila čitateljica Glasa Istre)

(Snimio Ivica Cerovac)(Snimio Ivica Cerovac)

Torcida izvadila tešku artiljeriju

63' Sigur pucao s 20 metara, preko gola

60' Lisica ušao, Lawal izišao

58' Trajkovski pucao, Devetak požrtvovno blokirao

Na Drosini se okupilo 5993 gledatelja, drugi posjet ove sezone nakon jesenskog gostovanja Hajduka

53' Žuti karton Ćalušić, preskače Varaždin

Krenula i pirotehnika, zasada samo na tribinama

Krenulo je drugo poluvrijeme, bez izmjena

Završilo je prvo poluvrijeme, 1:1. Puljane je u vodstvo doveo Salim Fago Lawal, Splićani su poravnali preko Ivana Perišića

45+4' Žuti kartoni za Majstorovića i Moufija

42' 1:1. Diallo nadskočio Lawala i glavom spustio loptu za Perišića, koji je majstorskim volejem poravnao

41' Roce žuti karton na domaćoj klupi

39' Blagojević žuti karton

34' Verbalni konflikt na klupi između dvojice trenera, Tramezzaniju crveni karton, Ivankoviću žuti

31' Krovinović opalio s preko 25 metara, Majkić prebacio loptu preko grede u korner

28' Uzvraća Hajduk preko Brekala, Majkić brani

27' Nova prilika za Fileta koji ovaj put puca puno snažnije, ali pored gola

22' Lawal za Fileta koji sam ispred Buljana puca mlako I ravno u gostujućeg čuvara mreže

21' Puca Trajkovski, Majkić brani, odbijena lopta stiže do Moufija čiji je udarac skrenut u korner

Ipak ništa od drugog pogotka, VAR se uključio i signalizirao nedozvoljenu poziciju, ostaje 1:0

10' 2:0. Deja vu prvog pogotka, Ekong za Lawala koji pogađa na isto mjesto kao i prije šest minuta

4' 1:0. Ekong gurnuo za Lawala koji je pogodio donji desni kut Buljanova gola

Započela je utakmica

(Foto: NK Istra 1961)(Foto: NK Istra 1961)

Večerašnji pulski dvoboj Istre 1961 i Hajduka koji počinje u 19.10 sati zatvorit će 34. kolo HNL-a. Bit će to pretposljednji domaći susret "zeleno-žutih" ove sezone jer će pred svojim navijačima igrati samo još u petak protiv Varaždina.

Puljani nakon tri pobjede u nizu dočekuju ne pretjerano motivirane Splićane koji su prvenstvo zaključili na trećoj poziciji te će im priprema momčadi za iduću sezonu biti temeljna preokupacija do kraja sezone. Stoga je premijerni nastup Ivana Perišića u HNL-u od prve minute glavna vijest iz splitskih redova.

Puljani pak trebaju bodove kako bi zadržali mogućnost da preko Varaždina dohvate šestu poziciju. Prvak je poznat, Dinamo, putnik u niži rang već odavno, Rudeš, vodi se samo još borba za četvrto mjesto između Osijeka i Lokomotive, dok se Varaždin, Istra 1961 i Gorica bore za što bolji plasman i veći prihod od tv prava.

Za današnju utakmicu trener Puljana Paolo Tramezzani je protiv bivšeg kluba postavio očekivanu postavu. Jedino iznenađenje predstavlja to što su oba desna beka Hujber i Kadušić ostali na klupi, dok su mladi stoperi Koski i Iovu među starterima. U napadu je prednost opet dobio tercet Lawal, Ekkong, Filet, dok su Čuić, Lisica i Vuk koji su unjeli živost i golove protiv Rudeša ostali na klupi.

Utakmicu sudi Ante Čulina iz Zagreba, a evo i sastava.

ISTRA 1961: Majkić, Iovu, Majstorović, Marešić, Koski, Blagojević, Ćalušić, Devetak, Lawal, Ekong, Filet.

HAJDUK: Buljan, Moufi, Uremović, Šarlija, Diallo, Sigur, Krovinović, Pukštas, Brekalo, Trajkovski, Perišić.